Sześć goli w Lubinie i podział oczek

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  21.10.2018 17:21

Lotto Ekstraklasa

Gracze Zagłębia zremisowali na swoim boisku z zawodnikami Wisły Płock 3:3 (1:2). Nafciarze prowadzili już 3:1, ale Miedziowi zdołali ich dogonić.

Co działo się na stadionie Miedziowych? Goście strzelili pierwszego gola w 16. minucie. Wtedy to Furman bardzo dobrze zagrał do Łukowskiego, który pokonał golkipera Zagłębia. Gol nie został jednak uznany, ponieważ piłkarz Wisły Płock był na spalonym.

W 23. minucie podopieczni Vicuny wyszli już na prowadzenie po bramce Ricardinho, który popisał się skuteczną dobitką. Goście nie cieszyli się jednak długo z tego wyniku, ponieważ kilka minut potem do wyrównania doprowadził Bohar.

W 34. minucie gospodarze mogli prowadzić. Szansę miał Jagiełło, ale bramkarz gości zdołał interweniować i piłka po jego paradzie nie wpadła do siatki, tylko dotknęła jednego, a potem drugiego słupka.

W 43. minucie bardzo dobrze w bramce Nafciarzy spisał się Daehne, który obronił uderzenie Janoszki.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Piłkarze Wisły Płock wyszli na prowadzenie kilkadziesiąt sekund potem po trafieniu Łukowskiego.

W 59. minucie goście prowadzili już dwoma trafieniami. Kolejnego gola na swoim koncie zapisał bowiem Łukowski.

W 80. minucie podopieczni Lewandowskiego złapali kontakt po trafieniu Starzyńskiego, który wykorzystał rzut karny.

Kilkadziesiąt sekund potem goście mogli odpowiedzieć, ale Uryga trafił tylko w boczną siatkę.

Gospodarze cały czas dążyli do wyrównania. Ich starania zostały nagrodzone w 89. minucie, kiedy to gola zdobył Pawłowski.

Kilkadziesiąt sekund potem drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Dąbrowski.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Zagłębie - Wisła 3:3 (1:2)

0:1 Ricardinho 23'