ICC: Chelsea lepsza w karnych od Interu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  28.07.2018 22:13

Maurizio Sarri  |  fot. Grzegorz Wajda

W rozegranym na Allianz Riviera w Nicei towarzyskim spotkaniu w ramach International Champions Cup, Chelsea po rzutach karnych pokonała Inter Mediolan. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.

W zespole Chelsea od pierwszej minuty wystąpił młody polski bramkarz Marcin Bułka.

Mecz świetnie rozpoczął się dla The Blues, którzy w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas po interwencji bramkarza Interu piłka trafiła na ósmy metr do Pedro, który pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Cztery minuty po przerwie Nerazzurri doprowadzili do wyrównania. Po podaniu Icardiego na listę strzelców wpisał się Gagliardini, który pokonał Caballero, który w przerwie zmienił Bułkę. Była to ostatnia bramka tego spotkania.

O ostatecznych losach rywalizacji zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali podopieczni Maurizio Sarriego.

Chelsea FC – Inter Mediolan 1:1 (1:0) k. 5:4