Chelsea ogrywa Liverpool!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  06.05.2018 19:23

Olivier Giroud  |  fot. Grzegorz Wajda

W szlagierze 37. kolejki Premier League, Chelsea skromnie 1:0 pokonała na Stamford Bridge Liverpool. Tym samym The Reds stracili szanse na zdobycie wicemistrzostwa Anglii, tymczasem Chelsea cały czas liczy się w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy, ale z uderzeniem Firmino bardzo dobrze poradził sobie Courtois. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Antonio Conte. W 16. minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Alonso, ale na posterunku był Karius.

W 24. minucie kolejny raz gospodarzy przed stratą gola ratował Courtois, który odbił piłkę po bardzo groźnym strzale Mane z około dwudziestu metrów. Tymczasem w 32. minucie na prowadzenie wyszła Chelsea. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Mosesa z prawej strony boiska, najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Giroud i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

Chelsea mogła jeszcze przed przerwą podwyższyć na 2:0, ale po uderzeniu Fabregasa piłka nieznacznie minęła bramkę. Ostatecznie jednak gospodarze mogli w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy groźniejsza była Chelsea. W 56. minucie dobrą interwencję zaliczył Karius, który odbił piłkę po mocnym strzale Hazarda. Kilka chwil później piłkę w bramce The Reds umieścił Rudiger, ale gol nie został uznany, bowiem niemiecki obrońca był na spalonym.

W kolejnych minutach częściej przy piłce utrzymywali się podopieczni Juergena Kloppa, ale niewiele z tego wynikało. The Blues bardzo dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto Chelsea.

Chelsea FC - Liverpool FC 1:0 (1:0)

1:0 Giroud 32'

Komentarze | 36 komentarzy

RMadridFAN | 06.05.2018 19:24

A pisałem. Trochę lodu na rozgrzane głowy kibiców Liverpoolu, bo już myślą, że są najlepsi, a pewnie sezon skończą poza Top4 i z batami w finale.

mack | 06.05.2018 19:25

Jednak chłopaki myślami w finale LM. Nie dziwię się.Gratulacje dla Chelsea.

Italia00 | 06.05.2018 19:26

Chelsea - przebudzenie.

4 zwycięstwo z rzędu, 2 punkty do Tottenhamu, 3 punkty do Liverpoolu. Nieźle, kto by się spodziewał tego miesiąc temu? I jeszcze mają finał Pucharu w zanadrzu. "Przegrany" sezon może być lepszy niż się wydawało :)

Co do LFC - Ostatnie tygodnie mają naprawdę słabe. Oprócz wysokiej wygranej z Rzymianami, potem porażka z Chelsea, słabe remisy z WBA oraz Stoke, oraz fatalny mecz rewanżowy w stolicy Włoch. Ucieka im forma w najgorszym momencie sezonu. Byłyby niezłe jaja, jakby przegrali finał LM a na dodatek wylecieli z pierwszej czwórki w PL. Sezon marzeń zamieniłby się w koszmar.

Rob66 | 06.05.2018 19:26

Tego sie obawialem.I to bylo widac od kilku kolejek.Gralismy na oparach i teraz to widac.
Krotka lawka ciency zmiennicy.
Sami sobie zawalilismy sprawe w trzech meczach zamiast zyskac szesc punktow mamy dwa.No i zrobila sie lipa.
13 maja bijemy sie z  Brighton a walka bedzie o nasz udzial w LM.Jak rok temu dokladnie.

jms | 06.05.2018 19:27

Niesamowicie ważna wygrana dla Chelsea. Mega ciężki i wyczerpujący mecz, ale piłkarze stanęli na wysokości zadania. Rudiger graczem meczu, bezbłędny w obronie, w pewnym momencie Salah miał go już dosyć i Egipcjanin był zupełnie wyłączony w tym meczu. Bakayoko najlepszy występ od meczu z Atletico. Pewny w odbiorach, brał udział w akcjach ofensywnych, zanotował kilka świetnych podań, w tym to dogrania do Mosesa, które Nigeryjczyk zamienił na asystę do Giroud.

Jesteśmy wciąż w grze o top4!

Liara | 06.05.2018 19:27

Kiepsko to wygląda. Od kilku meczów Liverpool gra bardzo słabo. Mam nadzieję, że po tygodniowym odpoczynku wreszcie się ogarną, bo jeśli w przyszłym roku nie będą grali w LM, to ten sezon, zapowiadający się na świetny, okaże się kiepski. A dokładanie sobie dodatkowej presji w finale LM (jeśli będzie jedyną szansą na LM w przyszłym roku) na pewno nie pomoże.
Mam nadzieję, że zaprezentują się w meczu ostatniej szansy za tydzień tak, jak w zeszłym sezonie w ostatniej kolejce.

Ragnarock20 | 06.05.2018 19:28

Szczerze mówiąc Liverpool i tak rozgrywa sezon ponad swoje możliwośći. Przecież poza skrzydłowymi (najlepszymi w lidze) mają skład na poziomie walki o 7 miejsce, a nie TOP4.

mack | 06.05.2018 19:28

RMadridFAN
Jak przegracie to się chyba zaplaczesz :(

Blue_heart | 06.05.2018 19:29

Pierwszy DOBRY mecz Bakayoko w koszulce Chelsea, w końcu! Świetnie zagrał dzisiaj cały zespół, szczególnie Kante i Moses. Naprawdę dziwny był to mecz, skoro Cahil, Bakayoko, Moses czy Alonso w jednym spotkaniu grają tak dobrze.

Posiadanie dzisiaj na korzyść gości, ale w sytuacjach już 12:10 dla Chelsea. 0 celnych strzałów Liverpoolu w drugiej połowie to też niemała niespodzianka przy takiej obronie CFC.

Nie spodziewałem się, że taktycznie tak dobrze zagrają. Szanse na top4 jakieś jeszcze są, ale nie wierze, że Live potknie sie na Brighton, a Chelsea wygra ze Srokami... Dlatego niech chociaż FA cup wygrają.

SCOUSER1892 | 06.05.2018 19:35

@RMadridFAN

jak narazie to widzę że ty myślisz że Real jest najlepszy a pewnie skończycie sezon na 3 miejscu i to za plecami dwóch największych rywali, co do finału to taki pewien jesteś tych batów Liverpoolu? to postaw życiowy dorobek u buka :)

SCOUSER1892 | 06.05.2018 19:36

i tak oto są później bezdomni ludzie

Azar | 06.05.2018 19:37

Zabawne jest to, że jak wygramy swoje mecze i LFC też, będziemy mieć tyle samo punktów co Oni, a przecież my gramy taki paździerz, że to nieraz ludzkie pojęcie przekracza.  Szkoda, że ten remis w tabeli nam nic nie da. Pozostaje wygrać swoje i liczyć na porażkę Spurs. Innej możliwości nie ma.

Ronaldo324 | 06.05.2018 19:47

Recepta za Salaha wydaje się być prosta , wystarczy w finale żeby Varane go krył z taką samą skutecznością jak dzisiaj Rudiger :P

chelsea4life | 06.05.2018 19:50

Takie mecze jak te 0:3 z Bournemouth czy 4:1 z Watford bolą teraz jeszcze bardziej. Zbyt dużo straconych punktów w meczach które powinniśmy wygrać. Niby gramy taki przeciętny sezon, a straty do Spurs czy Liverpool minimalne. Brawa za dzisiejszy mecz. Naprawdę dobre zawody.

Mr_Devil | 06.05.2018 19:52

Każda passa kiedyś się kończy - pierwsza porażka Live w potyczkach z Chelsea za kadencji Kloppa. Bardzo ciekawy jest ten wątek z Buvačem - co jeśli się okaże,że Klopp bez swojego "mózgu"
jest przeciętnym trenerem? I koniecznie przynieście płetwy dla Salaha ;-)

antekajtek | 06.05.2018 19:55

Live wyraźnie zmęczony po meczu z Romą. Chelsea zagrała tak jak powinni z The Reds, czyli laga na Żiru i cały mecz na swojej połowie. Nudno było to oglądać.

Bayern2000 | 06.05.2018 19:56

Romek niech teraz obdzwania piłkarzy Brighton że każdemu zapłaci po 2 mln funtów jak ugrają pkty na Anfield :)

Adam96 | 06.05.2018 19:59

Chyba nie ma drugiego takiego klubu na świecie, który tak robi sobie pod górkę :/

MunaI | 06.05.2018 20:07

Nie spodziewałem się wygranej a samą przegraną brałem pod uwagę.
Cóż liczyłem na remis to polegliśmy szkoda. Ale wszystko nadal w nogach piłkarzy ojj oby oni za szybko nie odlecieli głowami do finału w Kijowie to bo źle się skończy dla nas na krajowym podwórku

The Kop | 06.05.2018 20:39

No cóż Chelsea dziś była lepsza, widać spadek formy. Kontuzje , liga  ,LM odbija się na firmie . No teraz bedzie trochę czasu na odpoczynak i świeżość.
Co do krytyki no no dalej widać wścibskość i zazdrość kibiców (niektórych) MU . I szukanie dziury w całym lub szukanie h.. do d.. Salah dziś i nurkował ale to chyba Chelasea jest w statystykahch najbardziej ,, nurtujących\'\' . Ale i najbardziej to Valencja to nr.1 w lidze płetwonurkiem. No ale lepiej i wygodniej wytykać jeden błąd Salaha

malin1976 | 06.05.2018 21:01

Liverpool w ostatnich 10 sezonach jedynie 2 razy na podium i chyba tak pozostanie . Czwarte miejsce też niby dobre . Tak mówią .

Mr_Red_Devil | 06.05.2018 21:04

Brawo dla Chelsea za walkę do końca o ligę mistrzów. Szacunek oby udało im się osiągnąć ten cel

KeanoDevil | 06.05.2018 21:15

A mack burak dalej farmazony opowiada xD
Liverpool przegrał bo myślami w finale który za 20 dni xD coś słaba ta wymówka.. xD
Ostatnia kolejka w walce o Ligę Mistrzów będzie ciekawa.. A sezon Chelsea może zrobić się ze złego w całkiem dobry.. Kwalifikacja do lm i zwycięstwo w FA CUP? Myślę że patrząc na to jakie bóle przechodziła Chelsea w tym sezonie to raczej kibice nie byliby tym rezultatem zawiedzeni.. Oczywiście jeśli się uda..

CFC_2018 | 06.05.2018 21:19

Brawo CHELSEA !!! Wystarczyło solidnie pokryć Salah'a i Firmino a już było słabo w strzałach na bramkę rywala ;-) No ale do tego potrzeba klasowych obrońców jakich ma Chelsea... :-P  Wystarczy zapamiętać... CHELSEA to nie jakiś tam przeciwnik tylko KLASOWY ZESPÓŁ ;-) Potrafią spiąć mięśnie tylnej partii ciała na takie mecze, nawet jak coś tam słabiej szło. A Liverpool... no coż, to jest ten sam Liverpool co od co najmniej 5 czy 7 lat... słaby w najważniejszych częściach sezonu... ;-) #CFC

Zbanowany | 06.05.2018 21:31

Przeciętny mecz Chelsea, słaby The reds. Liverpool raczej pogoni Brighton, chciałbym się mylić. Bardziej bym liczył na Lester z Kogutami.

slawekmat | 06.05.2018 21:36

LFC u siebie pocisnie Brighton a szkoda bo były by jaja na stronie i ogólnie w necie gdyby \" najlepiej za City\" grający zespół nie załapał sie do LM, ale tak jak mowie scenariusz raczej nieralny

kubbak92 | 06.05.2018 21:42

Chelsea zagrała bardzo fajne spotkanie, jednak końcowe minuty to absurdalna obrona Częstochowy. Mogła paść przypadkowa bramka, mimo iż Liverpool nie grał totalnie nic.

The Blues mądrze taktycznie i zostały zablokowane główne armaty. Brawo dla Conte. Dzisiaj był dzień graczy krytykowanych: Moses, Bakayoko czy Giroud. Oczywiście bez krytyki się nie obędzie, a ona zawszę będzie wiązać się z każdą sekundą rozegraną przez Pedro. Czemu nie wszedł Barkley? Chłop przyszedł by podnieść poziom rozegrania i nie chcę mi się wierzyć by w jakimkolwiek aspekcie piłkarskim był gorszy od byłego gracza Barcelony w aktualnej formie. Może i Antonio ma z tyłu głowy: wyniki, bo bądźmy szczerzy zbyt dużo tych plotek względem zmian trenerskich, chcę w takim razie tą końcówkę jak najlepiej rozegrać by mieć lepszą pozycję startową względem nowego pracodawcy i związanych z tym negocjacją.

Końcówka sezonu może być fajna dla The Blues, aczkolwiek spokojnie z tym hurraoptymizmem, jeszcze długa droga do TOP4 i FA Cup. Może to równie dobrze wszystko pierdyknąć.

ash69 | 06.05.2018 22:42

@the kop
ze trzy razy czytałem Twojego posta i nie wiem, co autor miał na myśli... Salah nurkował? Nurkował. I tyle, zdarza się najlepszym. Widocznie był to najbardziej pasjonujący moment tego widowiska.

Fulham | 06.05.2018 23:00

Jeśli dzięki tym 3 punktom Chelsea awansuje do LM, to okaże się ze warto było ściągnąć Giroud...

Joker | 07.05.2018 00:09

Niesamowita kolejka, ekipy z top 4 zdobyły w sumie 1 pkt i nie strzeliły ani jednego gola !

Finisz Chelsea imponujący, trzeba przyznać, choć moze się okazać że nic to nie da, bo Tottenham ma 2 stosukowo łatwe mecze u siebie, a Liv z Brightonem u siebie też pewnie wygra...

sojer | 07.05.2018 00:52

Nikt nie chce być vice mistrzem. TOP 4 oddaje pkt.

The Kop | 07.05.2018 01:25

Ash69
Dziękuję bardzo że mój post az tak  Ciebie zainteresował.
Co do nurkowania Salaha to oczywiste, zastanawiam się tylko dlatego wytyka się komuś pojedyńczy błąd. A nie widzi innym ,,notorycznych płetwonurków\'\' Dlatego przytoczyłem przykłd ze statystyk NC plus. Tak wyliczyli eksperci .

Gdyby to był na naszym miejscu Mu to oczywiście znalazło by sie ze 100 usprawiedliwień.
Cóż poczekajmy do końca sezonu i odsądzmy.
To My gramy finale LM i to Was boli.

Ash69

szczepan95 | 07.05.2018 12:12

wy serio myślicie, że coś ugracie z Realem w finale? XXXXXXDDDD powodzenia XDD zostaniecie z niczym i to mnie cieszy a ciebie bedzie boleć :D

mr_roba | 07.05.2018 17:20

W mojej opinii podobnie jak w meczu z Romą brakowało kondycji. Mam nadzieję, ze na najważniejsze mecze złapią resztkę sił i powalczą jak równy z Realem. Choć moim zdaniem Real to za wysokie progi.

antekajtek | 08.05.2018 00:11

szczepan - Real jest na spokojnie do ogrania. Liverpool pokazał juz nie raz w tym sezonie ze portafi grac na najwyzszym poziomie. Wiadomo że to Real jest faworytem ale są do ogrania tłuku. Gimnazjum skończyłeś ? bo widzę ze nadużywasz \"XD\" , które piszą tylko tacy imbecyle z gimbazy.