Real Betis ograł Gironę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  13.04.2018 22:52

La Liga

Ważne zwycięstwo w walce o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach odnieśli w piątek piłkarze Realu Betis, którzy w wyjazdowym meczu skromnie 1:0 pokonali Gironę.

Piątkowa konfrontacja zapowiadała się niezwykle ciekawie. Real Betis chciał bowiem potwierdzić wysoką formę z ostatnich tygodni i odnieść piąte kolejne ligowe zwycięstwo. Tymczasem Girona chciała przełamać niemoc i zwyciężyć po raz pierwszy od 9 marca.

Od początku spotkania kibice oglądali ciekawe spotkanie, w którym obie drużyny szukały swoich okazji. Tych nie brakowało. Bramkarz gości w pierwszym kwadransie dwukrotnie musiał interweniować po strzałach Portu i Granella. W odpowiedzi dobrą sytuację zmarnował Fabian Ruiz.

W 36. minucie zespół z Sewilli otworzył wynik spotkania. Po prostopadłym podaniu Joaquina, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Lorenzo Moron i spokojnym technicznym strzałem trafił do siatki. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej połowie Girona konsekwentnie szukała wyrównującego gola. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Stuani i Lozano, ale wynik nie uległa zmianie. Ostatecznie nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego i trzy punkty trafiły na konto Realu Betis.

Girona FC - Real Betis 0:1 (0:1)