Lisy lepsze od beniaminka

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  31.03.2018 17:58

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W jednym z sobotnich spotkań 32. kolejki angielskiej Premier League, Leicester City pokonało na wyjeździe beniaminka z Brighton 2:0 (0:0). Bramki dla Lisów padały w końcówce meczu - w 83. minucie trafił Iborra, a w doliczonym czasie gry, bramkę zdobył Vardy. Wcześniej, rzutu karnego nie wykorzystał Murray.

Czterech zmian po pucharowej porażce z Manchesterem United dokonał w wyjściowej jedenastce Mew Chris Hughton - miejsca Krula, Suttnera, Marcha i Ulloy zajęli Bong, Izquierdo, Murray i Ryan. Jednego zawodnika po przegranej z Chelsea w FA Cup wymienił za to Claude Puel - zamiast Iheanacho, mogliśmy oglądać Okazakiego.

Długo trzeba było czekać na pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu - siedem minut przed przerwą z piłką przed Schmeichelem znalazł się Murray, który nie zdołał jednak trafić w światło bramki. Napastnik Brighton powinien z tej okazji wyciągnąć o wiele więcej.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, Glenn Murray miał kolejną kapitalną okazję, by otworzyć wynik. Maguire sfaulował w polu karym Izquierdo, ale Schmeichel wyczuł intencje napastnika Brighton i obronił rzut karny.

Gospodarze bardzo boleśnie przekonali się, jak szybko mszczą się niewykorzystane sytuacje. W 83. minucie Lisy objęły bowiem prowadzenie - piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Chilwell, a celny strzał głową oddał Iborra. Cztery minuty później z boiska wyleciał za to Ndidi, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się wynikiem 0:1, Leicester w ostatniej akcji meczu dołożyło drugiego gola. Piłkę wzdłuż linii bramkowej posłał Gray, a z najbliższej odległości do siatki posłał ją Vardy.

Leicester zanotowało tym samym czwarty z rzędu mecz bez porażki i umocniło się na ósmej pozycji w lidze. W następnej kolejce The Foxes zmierzą się z Newcastle, a Brighton podejmie innego z beniaminków, Huddersfield Town.

Brighton & Hove Albion - Leicester City 0:2 (0:0)

0:1 Iborra 83'
0:2 Vardy 90+6'