Championship: Asysta Wszołka, Wolves i Cardiff uciekają

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  14.03.2018 07:28

Paweł Wszołek  |  fot. ASInfo

Paweł Wszołek (72 minuty gry) zanotował asystę w zaległym meczu 35. kolejki The Championship, a jego Queens Park Rangers niespodziewanie wygrali na wyjeździe z Aston Villa 3:1. Dla Villans była to dopiero druga porażka poniesiona na swoim stadionie w tym sezonie.

Skorzystali na tym Wolverhampton Wanderers i Cardiff City. Wilki wygrały 3:0 z Reading, a Cardiff City ograło 3:1 Brentford. Lider ma już 10 punktów przewagi nad trzecią obecnie Aston Villa, a Cardiff siedem.

Ważne zwycięstwo odniosło Sheffield United, które pokonało u siebie Burton Albion 2:0 i zbliżyło się do szóstego Middlesbrough na odległość dwóch punktów.

W "polskim" meczu Hull City zaskakująco wysoko, bo 3:0, ograło na wyjeździe Ipswich Town i oddaliło się znacznie od strefy spadkowej, awansując na 17. miejsce. Bartosz Białkowski grał przez pełne 90 minut, a Kamil Grosicki przebywał na murawie przez ostatnie dziesięć minut tego spotkania.