Skromna wygrana United, triumf Lisów

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  20.01.2018 17:54

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Bramka Anthony'ego Martiala wystarczyła do tego, by Manchester United pokonał Burnley. Po trzy punkty w sobotnie popołudnie sięgnęli też piłkarze Leicester City i Stoke City.

Trzeba oddać Czerwonym Diabłom, że nie zagrały w tym meczu efektownie, ale za to efektywnie. Prowadzenie mogli uzyskać na dobrą sprawę już w pierwszej połowie. O krok od wpisania się na listę strzelców był wtedy Ashley Young. Zawodnik ten zdecydował się na rajd w pole karne, ale przymierzył tuż obok słupka.

Ostatecznie goście z Old Trafford dopięli swego po przerwie. Akcję na wagę trzech punktów przeprowadzili w 55. minucie gry. Dwójkową akcję przeprowadzili wtedy Romelu Lukaku i Anthony Martial. Belg dograł do niepilnowanego Francuza, a ten mierzonym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Gospodarze mieli szansę, by wyrównać. O krok od strzela gola był Gudmundsson, który po rzucie wolnym uderzył w poprzeczkę. Później swoją szansę miał także Tarkowski, ale ten będąc świetnie stawionym, nie zdołał sięgnąć piłki.

Burnley - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 Martial 55'

Dość jednostronny przebieg miał mecz w Leicester, gdzie gospodarze ograli ostatecznie Watford 2:0.

Szerszenie trzymały się dzielnie do 39. minuty gry. Wówczas Lisy wywalczyły rzut karny, a do siatki trafił z jedenastu metrów Jamie Vardy.

Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany. W samej końcówce zabójczą kontrę przeprowadzili gospodarze, dzięki czemu wygrali ostatecznie 2:0. Na listę strzelców po rajdzie w pole karne rywala wpisał się Riyad Mahrez.

Leicester City - Watford 2:0 (1:0)
1:0 Vardy (k.) 39'
2:0 Mahrez 90'

Po trzy punkty na własnym boisku sięgnęli też piłkarze Stoke City. The Potters uporali się tym razem z Huddersfield Town.

Po bezbramkowej pierwszej odsłonie kibice na Bet365 Stadium mieli prawo czuć rozczarowanie. Dużo więcej emocji dostarczyła im na szczęście druga odsłona gry. Wynik otworzył w 53. minucie Joe Allen, trafiając do siatki po wcześniejszym dośrodkowaniu Choupo-Motinga.

Były piłkarz Schalke 04 postawił w tym meczu kropkę nad "i", strzelając w 69. minucie gola na 2:0. Asystę zanotował przy jego akcji Xhedran Shaqiri.

Stoke City - Huddersfield Town 2:0 (0:0)