WBA na remis z Evertonem, wygrana Watfordu

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.12.2017 17:51

Grzegorz Krychowiak  |  fot. Grzegorz Wajda

Zawodnicy WBA zremisowali z graczami Evertonu 0:0. Grzegorz Krychowiak wszedł na plac gry w 69. minucie. Tymczasem piłkarze Watfordu triumfowali z Leicester 2:1 (1:1).

Co działo się na obiekcie WBA? Gracze gospodarzy mogli objąć prowadzenie w 18. minucie, ale swojej sytuacji nie wykorzystał Dawson. Pięć minut później Rondon także nie wykazał się odpowiednią precyzją.

Pod koniec pierwszej połowy okazję miał też Brunt, ale dobrą interwencją popisał się Pickford i do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego trafienia.

W 51. minucie szansę miał Williams, lecz dobrze interweniował golkiper West Bromwich Albion i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

W 78. minucie uderzał Robson-Kanu, ale dobrze ze swoich obowiązków wywiązał się bramkarz klubu z Liverpoolu.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W tym momencie gracze WBA są na 19. miejscu (15 punktów). Natomiast goście zajmują dziewiątą lokatę (27 oczek).

WBA - Everton 0:0

Jak przebiegała potyczka na stadionie Watfordu? Gracze Lisów mogli wyjść na prowadzenie w 26. minucie, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Vardy.

W 37. minucie podopieczni Puela strzelili już jednak gola, a na listę strzelców "wpisał się" Mahrez. Zawodnicy Watfordu doprowadzili do wyrównania w 45. minucie. Wtedy ta golkipera Leicester pokonał Wague.

W 65. minucie gracze gospodarzy wyszli nawet na prowadzenie, ponieważ niefortunnie interweniował Schmeichel.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki i podopieczni Silvy triumfowali z zawodnikami Puela 2:1. Aktualnie gracze gospodarzy są na dziesiątym miejscu (25 punktów). Natomiast goście zajmują ósmą lokatę (27 oczek).

Watford - Leicester 2:1 (1:1)
0:1 Mahrez 37'