Cenne wygrane Leicester i Bournemouth

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  21.10.2017 17:59

Łukasz Fabiański  |  fot. Grzegorz Wajda

Zmiana na stanowisku menedżera przynosi efekty. Drużyna Leicester ograła bowiem w wyjazdowym meczu Swansea City Łukasza Fabiańskiego (2:1). Po trzy punkty sięgnęli też piłkarze Bournemouth, ogrywając Stoke.

Potyczka z Stoke z Bournemouth miała istotne znacznie dla układu dolnych rejonów tabeli. Dzięki wygranej Wisienki mają w dorobku siedem "oczek" i są już blisko wydostania się ze strefy spadkowej.

Goście wygrali dzięki świetnej pierwszej połowie. Na prowadzenie wyszli w 17. minucicie, gdy po akcji Juniora Stanislasa do siatki trafił z dystansu Andy Surman.

Sytuacja Bournemouth stała się jeszcze bardziej komfortowa, gdy dwie minuty później goście podwyższyli wynik. Tym razem do siatki trafił wspomniany wcześniej Stanislas.

The Potters stać było w tym meczu jedynie na kontaktowego gola. W 63. minucie zdobył go Mame Diouf. Pomimo ataków w końcówce, wynik na Bet365 Stadium nie uległ już zmianie.

Stoke City - Bournemouth 1:2 (0:2)
0:1 Surman 17'
0:2 Stanislas 19'
1:2 Diouf 63'

Działacze Leicester City zwolnili kilka dni temu Jake'a Shakespeare'a, a ich drużyna nagle zaczęła wygrywać. Lisy sięgnęły po cenne trzy punkty na boisku Swansea. Polski bramkarz, Łukasz Fabiański, skapitulował po raz pierwszy w 25. minucie, gdy piłkę do jego siatki wpakował pechowo jego kolega z zespołu - Federico Fernandez.

Sytuacja Swansea stała się jeszcze trudniejsza, gdy w 49. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Fabańskiego ubiegł wówczas Shinji Okazaki, tuż sprzed jego rąk pakując futbolówkę do siatki.

Gospodarze próbowali wrócić do meczu, ale stać ich było tylko na jedno trafienie. W 56. minucie rozmiary porażki zmniejszył Alfie Mawson.

Swansea vs Leicester City 1:2 (0:1)
0:1 Fernandez (sam.) 25'
0:2 Okazaki 49'
1:2 Mawson 56'