Superpuchar: Real vs Barcelona

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  16.08.2017 12:52

Karim Benzema  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
W środowy wieczór poznamy zdobywcę Superpucharu Hiszpanii. W rewanżowym spotkaniu na Santiago Bernabeu, Real Madryt będzie bronił świetnego rezultatu uzyskanego w stolicy Katalonii. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a w pierwszym meczu pokonali Barcelonę na jej terenie 3:1.

PIERWSZY MECZ

Tradycyjnie już pojedynkowi dwóch hiszpańskich gigantów towarzyszyły wielkie emocje, a także kontrowersje. W pierwszej połowie kibice co prawda nie obejrzeli ani jednego gola, ale na murawie nie brakowało walki i sytuacji strzeleckich.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się pechowo dla gospodarzy, bowiem w 50. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Pique. Dyma Katalonii doprowadziła do wyrównana w 77. minucie za sprawą strzału Messiego z rzutu karnego, podyktowanego w kontrowersyjnych okolicznościach za faul Navasa na Suarezie.

Radość zespołu Ernesto Valverde nie trwała jednak długo. Już w 80. minucie Real na prowadzenie pięknym uderzeniem wyprowadził Ronaldo. Dwie minuty później Portugalczyk wyleciał z boiska, po tym jak sędzia uznał, że próbował wymusić rzut karny i pokazał mu drugą żółtą kartkę. Ronaldo nie krył swojego niezadowolenia z tej decyzji, co miało swoje konsekwencje.

Mimo gry w osłabieniu, w ostatniej minucie Real zdobył trzeciego gola po uderzeniu Asensio i zrobił ogromny krok w kierunku zdobycia trofeum.

HISTORIA

Warto jednak pamiętać, że dwa ostatnie pojedynki obu zespołów na Santiago Bernabeu zakończyły się zwycięstwami gości z Barcelony. Duma Katalonii z pewnością zrobi wszystko, aby odrobić straty z pierwszego spotkania, choć będzie o to niezwykle ciężko. Barcelona, aby myśleć o zdobyciu Superpucharu musi zdobyć przynajmniej trzy bramki.

SYTUACJA KADROWA

W zespole Realu w środowym spotkaniu zabraknie przede wszystkim Cristiano Ronaldo, który za odepchnięcie sędziego w pierwszym spotkaniu we wspomnianej wcześniej sytuacji, został zawieszony na pięć spotkań. Trener Zinedine Zidane nie będzie mógł również skorzystać z usług kontuzjowanego Jesusa Vallejo. Do wyjściowego składu powinien natomiast wskoczyć Luka Modrić.

Tymczasem w składzie Barcelony nie zobaczymy leczących urazy Andresa Iniesty, Thomasa Vermaelena i Rafinhy. W kadrze zabrakło również miejsca dla Douglasa, Marlona, Sampera, Munira i Turana.

DYSKUSJA

Do dyskusji na temat niedzielnego meczu zapraszamy w komentarzach. Najciekawsze z nich pojawią się poniżej...

16.08.2017, godz. 23:00, Santiago Bernabeu
REAL MADRYT - FC BARCELONA

Przewidywane składy:

Real Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrić - Isco - Bale, Benzema

Barcelona  ter Stegen – Vidal, Umtiti, Pique, Alba – Gomes, Busquets, Rakitić – Messi, Luis Suarez, Denis Suarez

Nie zagrają:

Real: Jesus Vallejo (kontuzja), Ronaldo (zawieszenie), Kovacić (występ niepewny)

Barcelona: Iniesta, Rafinha, Vermaelen (kontuzje), Douglas, Marlon, Samper, Munir, Tudar (brak w kadrze meczowej)

SZANSE WEDŁUG forBET:

wygra Real: 40%
remis: 24%
wygra Barcelona: 35%

Według analityków forBET nieco większe szanse na zwycięstwo w środowym rewanżu mają gospodarze.