REKLAMA
REKLAMA

Kameni o rasizmie na hiszpańskich stadionach

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Espana  |  22.03.2017 16:41
Bramkarz Malagi Carlos Kameni wypowiedział się na temat problemów z rasizmem na hiszpańskich stadionach.

- Najgorsze doświadczenie, jakie miałem było podczas meczu przeciwko Saragossie, podczas mojego pierwszego sezonu w Espanyolu. Prowadziliśmy 1:0, a kibice gospodarzy ciągle kierowali coś do mnie. Doszło do takiego momentu, w którym sędzia zapytał mnie, czy chcę, aby przerwał mecz. Byłem jednak zdeterminowany, aby kontynuować - powiedział Kameni.

- Dwa tygodnie później to samo stało się z Samuelem Eto'o, w kierunku którego kierowane były odgłosy małpy. Czułem się okropnie. Pewnego razu na Vicente Calderon kibice rzucali w moim kierunku banany - kontynuował.

- To barbarzyństwo, że w 2017 roku nadal rozmawiamy na ten temat. Lata będą mijać, a nasze dzieci nadal będą o tym mówić. To musi skończyć się już teraz - mówił Kameni.

- To niewielka część ludzi. Nie możemy powiedzieć, że Hiszpania jest rasistowskim krajem, ale ta mniejszość psuje reputację Hiszpanom. To nie są prawdziwi kibice. To osoby, które nudzą się w domu i nie idą na stadion, aby cieszyć się piłką, ale aby dać upust stłumionemu w sobie gniewowi - dodał.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy