LM: Celtic rozerwany na strzępy

dodał: Michał Machowski  |  źródło: ligamistrzow.goal.pl  |  13.09.2016 22:37
Jakkolwiek nie skomentowalibyśmy tego, co wydarzyło się na Camp Nou, to i tak będzie zbyt mało. Deklasacja to najdelikatniejsze określenie tego, jak potraktowany został dziś Celtic przez Katalończyków.

Dwa scenariusze braliśmy pod uwagę przed tym meczem. Męczarnie,zwiastujące drobny kryzys na początku sezon lub pogrom, rehabilitację za porażkę z Alaves. Odpowiedź jest jasna i klarowna.

Messi w trzeciej minucie po podaniu Neymara wpadł w pole karne i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W 23. minucie mogli odpowiedzieć goście, po tym jak ter Stegen faulował Dembele we własnym polu polu karnym. Niemiec naprawił swój błąd, a Szkoci zwietrzyli jedyną szansę w tym meczu. Najwyraźniej tak wzieli sobie to do serca, że zrezygnowali z dalszej gry.

Kilka minut później dwójkowa akcja Messiego z Neymarem, zakończyła się wbiciem piłki przez Argentyńczyka do pustej bramki.

Po zmianie stron do piłki ustawionej na 25 metrze podszedł Neymar i ze stałego fragmentu zaskoczył bramkarza Celtiku. W 59. minucie dośrodkowanie Brazylijczyka świetnym wolejem na gola zamienił Iniesta.

To nie był koniec strzelaniny. Już w kolejnej akcji po podaniu Suareza, piłkę z bliska w bramce umieścił Messi. Argentyńczyk zanotował w tym momencie hat-tricka, Neymar natomiast bramkę i trzy asysty. Nadszedł więc czas na El Pistolero!

Neymar dośrodkował w szesnastkę, a Urugwajczyk po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, zdobył szóstego gola dla Barcy. Jeszcze w końcówce Messi zrewanżował się za wcześniejsze podanie i Suarez mógł cieszyć się z dubletu.

Niesamowity mecz Barcy. Rywale pozbawieni jakichkolwiek szans. Poniższy mem chyba najlepiej podsumowuje tę potyczkę.

Celtic - Brown 56'

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić (46' Iniesta), Busquets (61' Rafinha), Gomes - Messi, Suarez, Neymar

Celtic: de Vries - Lustig, Toure, Sviatchenko (68' O'Connell), Tierney - Roberts (68' Armstrong), Gamboa, Bitton (76' McGregor), Brown, Sinclair - Dembele

Komentarze | 13 komentarzy

SzkarlatnyJenki | 13.09.2016 22:44

Cóż, Celtic wręcz prosił się o dwucyfrówkę w tym meczu. Tridente zabłysnęło :)

Janusz_Tracz | 13.09.2016 23:01

Brendaneo coś Ty odwalił???

rycerz17 | 13.09.2016 23:01

Rozgrywanie takich meczy nie ma większego sensu... Co to miało być?
Ale ja już po losowaniu grup wiedziałem, że to będzie główny rywal Legii w walce o najgorszego udziałowca całej tegorocznej fazy grupowej.
I jedni i drudzy skończą powyżej -20 bramek...

belmont | 13.09.2016 23:39

Ale się świetnie oglądało skrót tego meczu... Iniesta, Suarez, jezus maria... przy większości goli to była obrona magisterki, a nie obrona klubu piłkarskiego grającego w LM, co nie zmienia faktu, że Barcę się świetnie ogląda. Graty.

Wisnia1990 | 14.09.2016 00:56

[edit]

Wynik bardzo wysoki, a Celtic byl bliski remisu przy stanie 1:0 ale swietnie naprawil swoj blad ter Stegen broniac karniaka. Slaby mecz Suareza, ale i tak zaliczyl asyste i dubleta. Neymar dzis czarowal i zaliczyl sporo asyst... nie pamietam ile ich bylo, ale okolo 3,4... No i ta bramka z wolnego tez ladna. Leo udanie wszedl w sezon LM zaliczajac hat-tricka i asyste. Na wyroznienie zasluguje Pique, Alba i S.Roberto. Andre zaliczyl pare strat i z jednej straty poszla akcja gdzie nasz bramkarz faulowal w polu karnym, a po drugiej stracie Rakieta dostal zolta kartke. Chlopak musi sie wiele nauczyc jesli chce kiedys zagoscic na stale w podstawowym. Cieszy gol Iniesty i zero z tylu. Trzeba tez docenic szybkie odbiory pilek po jej stracie, chociaz z taka gra jaka zaprezentowal Celtic, to i Legia by miala szanse.

Pozdrawiam.

Joker | 14.09.2016 00:56

[edit]

Dobrze, że po tym meczu z Alaves tak szybko przysżło kolejne spotkanie, które jest dowodem iż mecz z Alaves to był wypadek przy pracy, a przede wszystkim przesadna rotacja w skłądzie Lucho... Dziś wyszeł skład względnie optymalny (no a jak wszedł Ineista to już była magia) i słaby rywal, podejrzewam ze klasy mniej wiecej Alaves moze troche słabszy został zmiażdżony takj jak należy od Barcy oczekiwać w meczach z tego typu przeciwnikami... Piękna gra, efektowne akcje i gole, totalna dominacja, gwiazdy błyszczały pełnym blaskiem, także wieczór w pełni udany i humory po sobocie poprawione, a teraz można z optymizmem czekac na kolejne mecze...

Iniesta jak już strzela gola to z orkiestrą, hehe :) Cudny gol... Tez brawa dla Neya, fajny mecz Brazylijczyka, bawił sie dziś jak ostatnio w reprezentacji, piekny gol z wolnego plus 4 asysty (2 malinki w 2.połowie plus to prostopadłe podanie do Leo - cudne), Leo kolejny hat-trick w LM (6. w historii co jest rekordem, ale Ronaldo ma Legie w grupie także bedzie cieżko utrzymać Leo w posiadaniu długo ten rekord, hehe), Suarezowi długo nie sżło, ale w końcówce się rozkręcił, najpierw fajna asysta potem piękny gol na 6:0 (druga sprawa że rzadko się ma tyle miejsca na piątym metrze, hehe) no i formnalnośc na 7:0, generalnie wszyscy zadowoleni :) Na plus też dobry wystep A.Gomesa, póki co jego gra bardziej przyadła mi do gustu niż D.SUareza... Tylko się dziwie Lucho czemu nie zrobił 3. zmiany... Aż się prosiło dać chociaż kwadrans Paco, on musi być w jakimś rytmie żeby był z niego w dalszej części pożytek... Rywal był tak słaby, ze mozna było Leo dać do pomocy, a Paco w ataku z Neyem i Luisem, moze by sobie chłopak coś strzelił...

VanBasten | 14.09.2016 01:46

Fajny wynik, ale przy takim przeciwniku nie robi większego wrażenia. Dzisiejszy Celtic jest chyba słabszy od Legii. Nie tak dawno, bo w lipcu dostali lanie od mistrza Gibraltaru, drużyny składającej się z amatorów, to w zasadzie wystarczy za komentarz.

Czekam do 21 września, wtedy przyjeżdża Atletico, to będzie najlepszy papierek lakmusowy.

marian_ | 14.09.2016 07:20

Szczęśliwa siódemka na rozpoczęcie kampanii o LM :)

maras2422 | 14.09.2016 07:48

Tak jak pisalem, mecz ligowy to wypadek przy pracy, drze o Legie, mam nadzieje, ze nie bedzie wiecej niz 0-5

p540 | 14.09.2016 07:50

Mój kolega-kibic Barcelony zawsze mówił,że Rodgers to dobry trener ja uważałem i dalej uważam,że jest słaby.Z Liverpoolem nic nie osiągnął a takie mecze jak ten wczoraj mówią same za siebie.Ale to tylko moja opinia.

ksg1906 | 14.09.2016 09:56

No jak Barca wygrywa z januszami 7-0 -to wtedy takie mecze nie mają sensu...
Szkoda że nikt nie zauważył że Barcelona zagrałą kapitalny mecz zakładając pressing przez 90 minut  a mimo tego  w 25 minucie powinno byc 1-1 do przerwy było tylko 2-0 ...potym co było w lidze wiadomo było że wyjdzie z nich złość i będzie lanie i tęgie lanie zebrało by ponad połowa drużyn z obecnelj LM

fu83 | 14.09.2016 11:12

mam wrażenie, że Gomes świetnie się wkomponuje w zespół. Umtiti też w miarę pewny tylko żeby mniej wybijał na pałę. Zaj****ta skuteczność i fajnie się ogląda Barcę grającą na takim luzie

TysonFCB | 14.09.2016 15:17