ICC: The Citizens wygrywają po karnych

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  28.07.2016 15:59
W jednym z najsłabszych meczów International Champions Cup piłkarze Manchesteru City po serii rzutów karnych pokonali Borussię Dortmund 6:5. W normalnym czasie gry miał miejsce rezultat 1:1. Prowadzenie Obywatelom dał Sergio Aguero, a do remisu w doliczonym czasie doprowadził Ivan Pullisic.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się przed pierwszym gwizdkiem sędziego potyczka czwartej ekipy minionego sezonu Premier League z wicemistrzami Niemiec. Jednak murawa na Shenzhen Universiade Sports Centre sprawiła, że piłkarze obu ekip nie pokazali się z najlepszej strony. Mało było pozytywnych efektów gry.

Pierwsze fragmenty boiskowej rywalizacji, to okres, w którym bliscy szczęście byli podopieczni Thomasa Tuchela. Już w piątej minucie na listę strzelców mógł się wpisać Mousa Dembele, gdy fatalny błąd popełnił Wilfredo Caballero. Francuz jednak swojej szansy nie wykorzystał. Chwilę później okazję na bramkę miał z kolei Emre Mor, ale i jego próba nie zakończyła się powodzeniem.

W 17. minucie kolejną szansę na strzelenie gola miał z kolei Dembele. Nowy nabytek BVB otrzymał piłkę od Thomasa Adarabioyo, który nie popisał się w defensywie angielskiego zespołu. Niemniej francuski napastnik nie spełnił pokładanych w nim nadziei i ostatecznie na przerwę oba teamy udały się z bezbramkowym remisem.

Wygraj dostęp do Eleven i Eleven Sports! >>

Jeśli ktoś liczył, że lepsze tempo gry będzie miało miejsce po zmianie stron, to musiał się srogo rozczarować. To, co uległo korekcie w drugiej odsłonie, to przede wszystkim składy obu drużyn. W każdym razie w 79. minucie po pięknej akcji The Citizens gola strzelił Aguero.

Tymczasem ostatnie słowo w drugiej połowie należało do dortmundczyków. Do remisu doprowadził Pullisic i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy z Wysp Brytyjskich. Warto też zaznaczyć, że świetnymi obronami strzałów graczy BVB popisywał się Angus Gunn.

RZUTY KARNE

0:0 Manchester City - Aleix Garcia nie wykorzystał rzutu karnego, obronił bramkarz rywali.
0:0 BVB - Felix Passlack też nie dał rady zdobyć bramki z jedenastu metrów.
1:0 Manchester City - Thomas Adarabioyo pewnie wykorzystał swoją "jedenastkę".
1:1 BVB - Shinji Kagawa bez kłpotu było 1:1.
2:1 Manchester City - Fernandinho strzela tuż przy bliższym słupku.
2:2 BVB - Gonzalo Castro mógł się radować po zaliczeniu trafienia.
3:2 Manchester City - David Silva utrzymał nerwy na wodzy i było 3:2.
3:3 BVB - Dzenis Burnic potwierdził, że skuteczne wykonywanie "jedenastek" nie jest mu obce.
4:3 Manchester City - Sergio Aguero w prawy róg i gol.
4:4 BVB - Ivan Pullisic z trudem, ale zdobył bramkę.
5:4 Manchester City - Nolito i kolejne trafienie faktem.
5:5 BVB - Marco Hober kompletnie zmylił golkipera adwersarzy.
5:5 Manchester City - Raheem Sterling nie wykorzystuje swojego rzutu karnego.
5:5 BVB - Jacob Larsen też bez gola.
6:5 Manchester City - Jose Angel Tasende bez kłopotu trafia do siatki.
6:5 BVB - Mikel Merino bez trafienia.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:1 (0:0, 5:6 k.)