Wygrane Mainz i Ingolstadt

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  06.02.2016 17:34
Trzy punkty na swoje konto zapisały w sobotnie popołudnie zespoły Mainz i Ingolstadt. Pierwszy skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Hannover 96, natomiast drugi przed własną publicznością wygrał 2:1 z Augsburgiem.

Mecz w Hanowerze miał zdecydowanego faworyta i byli nim goście z Moguncji. Pogrążony w kryzysie Hannover 96 nie miał po stronie zbyt wielu atutów. I tym razem nie udało mu się przełamać fatalnej serii i opuścić ostatniego miejsca w tabeli.

W 24. minucie Mainz wyszło na prowadzenie. Po płaskim zagraniu Clemensa na środek pola karnego, bez zastanowienia na bramkę gospodarzy uderzył Jairo Sampeiro i piłka wylądowała w bramce tuż obok słupka. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie i goście na przerwę schodzili z zasłużonym prowadzeniem.

W drugiej połowie Hannover szukał swoich okazji. Dwa razy przed szansą stanął Almeida, ale najpierw nie trafił w bramkę, a w drugiej sytuacji jego strzał wybronił Karius. W końcówce meczu Mainz mogło jeszcze podwyższyć na 2:0, ale piłka po strzale Clemena z dystansu trafiła w poprzeczkę.

Hannover 96 - FSV Mainz 0:1 (0:1)
0:1 Jairo 24'

Spotkanie świetnie ułożyło dla gości z Augsburga, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał Stafylidis. Piłka o jego strzale wylądował w samym okienku bramki Ingolstadt. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej połowie do ataku ruszyli gospodarze. W 59. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Roger. Tor lotu piłki zmienił jednak jeszcze Matip, czym zupełnie zaskoczył defensywę i bramkarza gości. W efekcie piłka wylądowała w siatce.

W końcówce meczu błąd we własnym polu karnym popełnił Moravek i sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Hartmann i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

FC Ingolstadt - FC Augsburg 2:1 (0:1)
0:1 Stafylidis 14'