2. Bundesliga: Popis Freiburga, hattrick Petersena

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  27.07.2015 22:10
SC Freiburg w meczu kończącym 1. kolejkę 2. Bundesligi rozbił Norymbergę 6:3! Już po 13 minutach wynik brzmiał 3:0 dla gospodarzy, bo trzy gole uzbierał Nils Petersen. Goście złapali kontakt po przerwie, ale piękne bramki Philippa i Schustera zapewniły zwycięstwo spadkowiczowi.

Freiburg objął tym samym prowadzenie w tabeli. Drugi jest Kaiserslautern, a dalej Bochum Fuerth, Heidenheim i Lipsk. Wszystkie te zespoły wygrały w ten weekend swoje spotkania. W strefie spadkowej znalazły się Norymberga i Duisburg.

SC Freiburg – 1. FC Nuernberg 6:3 (4:1)
1:0 Petersen 8’ (karny)
2:0 Petersen 11’ (karny)
3:0 Petersen 13’
4:0 Frantz 41’
4:1 Moehwald 44’
4:2 Behrens 47’
4:3 Schoepf 53’ (karny)