REKLAMA
REKLAMA

Genoa bez licencji na puchary

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  20.05.2015 17:37
Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) opublikowała listę klubów, które otrzymały licencję UEFA na występy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Na liście zabrakło zajmującej obecnie szóste miejsce w tabeli Genoi.

Grifone odmówiono przyznania licencji ze względu na brak zgłoszenia w terminie spełniającego wymogi stadionu. Genoa nie będzie mogła zagrać na Stadio Luigi Ferraris, które wymaga przebudowany, aby spełnić wymogi UEFA. Drużyna nie wystąpi również na stadionie Sassuolo, który do swojego wniosku załączyła Sampdoria.

Genoa złożyła wcześniej odwołanie, ale wszystko wskazuje na to, że nie zostało ono uznane. Klubu zabrakło bowiem na liście klubów z przyznaną licencją przez pierwszą i drugą instancję.

Decyzja ta oznacza, że w europejskich pucharach może zagrać drużyna, która uplasuje się na koniec sezonu na siódmym miejscu. Walczą o nie Sampdoria, Inter i Torino.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

dudi18 | 20.05.2015 18:20

A przypadkiem Sampdoria i Genoa nie grają na tym samym stadionie?

Italia00 | 20.05.2015 18:56

Niech mi ktoś to wytłumaczy, jeśli to nie jest jakiś wałek...

Sampa i Genoa dzielą stadion. To jakim cudem tak się dzieje? Genoa ma świetny sezon i wszystko to psu w dupe?

ukasz | 20.05.2015 18:59

Jako kibic Interu wstydziłbym się, że przy zielonym stoliku byśmy awansowali do LE. Genoa zasługuje na te LE, szczególnie za końcówkę sezonu. Niech Inter się skupi na transferach i przygotowaniu do następnego sezonu.

rediroma | 20.05.2015 19:47

Choodzi chyba o to ze Sampdoria jak stadion podała ten Sassuolo i oni na tamtym mogą zagrać w europejskich pucharach

Reaktor1908 | 20.05.2015 20:32

Pokolenie ludzi nie potrafiących przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem. Może jak to napiszę drukowanymi literami jeszcze raz, to coś załapiecie, a potem radzę iść na korepetycje, bo marnie w życiu kończą analfabeci.

"DRUŻYNA NIE WYSTĄPI RÓWNIEŻ NA STADIONIE SASSUOLO, KTÓRY DO SWOJEGO WNIOSKU ZAŁĄCZYŁA SAMPDORIA".

Punkhy | 20.05.2015 20:43

To jest przykre, naprawdę. Świetny sezon w wykonaniu tej drużyny, duże zaangażowanie, chęć grania i to wszystko po to, żeby nie otrzymać należnej za takie wyniki nagrody.
Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki i może zdarzyć się tak, że Genoa znajdzie się poza pierwszą szóstką, ale zważywszy na ich obecną formę jest bardzo prawdopodobne, że rozgrywki zakończą na miejscu, które premiuje, przynajmniej teoretycznie, grą w eliminacjach do LE.
Tak zwyczajnie po ludzku szkoda.

Grifo | 20.05.2015 20:54

Cały czas mam jednak nadzieję, że jakimś cudem uda się wyrwać tę licencję. Cały sezon walczyliśmy o ten sukces, choć było sporo problemów, a największym byli sędziowie. Zimą się osłabiliśmy, a i tak dalej się liczyliśmy.

Swoją drogą ciekawe dlaczego właśnie przez stadion nie dostaliśmy licencji. Przecież na Marassi gościła już LE czy to w przypadku, Genoi, czy też Sampdorii.

Kokodzambo | 20.05.2015 23:49

Kolejna "dziwna" sprawa, zupełnie jak rok temu, tylko zamieszane inne kluby.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy