PSG mistrzem Francji!

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  16.05.2015 22:54
Po raz trzeci z rzędu mistrzostwo Francji wędruje do stolicy. Piłkarze Paris Saint-Germain przypieczętowali sukces, pokonując na wyjeździe Montpellier 2:1 w ramach 37. kolejki Ligue 1. Ozdobą spotkania było trafienie piłkarza gospodarzy Anthony'ego Mouniera.

Gospodarze już na początku osiągnęli znaczącą przewagę. Kibice, którzy obserwowali pojedynek i tempo akcji PSG, mogli zacierać ręce na kolejne trafienia. Pierwsze padło po siedemnastu minutach. Adrien Rabiot popisał się fantastycznym zagraniem w pole karne między obrońców. Zza ich pleców wyskoczył Blaise Matuidi, który pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Osiem minut później było już 2:0. Serge Aurier dograł w pole karne rywali w kierunku Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk minął się z podaniem, ale całą akcję zamykał Ezequiel Lavezzi, który technicznym uderzeniem umieścił futbolówkę przy bliższym słupku.

Wydawało się, że dominacja paryżan nie będzie podlegała żadnej dyskusji, ale ziarno niepewności w ich szeregach zasiał Anthony Mounier, który popisał się fantastycznym uderzeniem. Otrzymał podanie na prawe skrzydło, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i zobaczył, że Salvatore Sirigu jest mocno wysunięty z własnej bramki. Wykorzystując błąd bramkarza, technicznie uderzył piłkę na dalszy słupek, zaskakując golkipera PSG. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale to przyjezdni wypracowywali kolejne okazje do zdobycia gola. Najpierw w 81. minucie sytuację sam na sam z golkiperem zmarnował Cavani, a kilka minut później piłka po strzale Javiera Pastore odbiła się od słupka. Ostatecznie jednak po końcowym gwizdku piłkarze i sztab szkoleniowy PSG mogli cieszyć się ze zwycięstwa, a przede wszystkim piątego w historii klubu mistrzostwa Francji.

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 1:2 (1:2)
0:1 Matuidi 17'
0:2 Lavezzi 25'
1:2 Mounier 40'