REKLAMA
REKLAMA

Kibice z reakcją na wydarzenia z Knurowa

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl / MiastoKnurów.pl  |  05.05.2015 01:11
W związku ze śmiercią 27-letniego Dawida w Knurowie kibice postanowili przeprowadzić akcję, która ma na celu uwypuklenie problemu nadużywania władzy przez policję. Nosi ona nazwę "WSZYSTKICH NAS NIE ZABIJECIE". Efekty tego protestu mają być widoczne również na trybunach podczas spotkań T-Mobile Ekstraklasy oraz I ligi.

Tragiczne konsekwencje meczu w Knurowie! >>

Akcja polega na tym, że kibice z całej Polski robią sobie zdjęcia z kartką, na której widnieje tekst "#Wszystkich nas nie zabijecie". Co ma to zwiastować? Trudno stwierdzić.

Jednakże materiały, które pojawiły się w sieci, pozwalają przypuszczać, że między kibicami z całej Polski nastąpiło pojednanie, dotyczące katastrofalnego w skutkach incydentu w Knurowie. O ile pierwsze takie pamiętne pojednanie kibiców z całego kraju miało miejsce po śmierci Jana Pawła II, to teraz wszystko jest skupione, na złym wykonywaniu swojej służby przez policję.


Kibice uważają, że policjant, który nacisnął na spust i oddał strzał, po którym gumowa kula wystrzeliła z prędkością 300 m/s, nie miał na to wydanej zgody. W opinii grup kibicowskich z inicjatywy dowódcy nie wyszła komenda, której następstwem miała być salwa ostrzegawcza, a dopiero później strzały.
Innym czynnikiem, który poruszył kibiców, był fakt, że strzały nie były wymierzane w kierunku nóg, a w górne partie ciała, co ewidentnie jest złamaniem prawa przez jednego z funkcjonariuszy. Tym samym kibice twierdzą, że policja dopuściła się prowokacji.
Tymczasem głos drugiej strony jest taki, że musiała przeprowadzić interwencję i miała przyzwolenie na to, aby użyć środków bezpośredniego przymusu. O tym, czy słusznie, to zweryfikuje już śledztwo przeprowadzone przez prokuraturę. Nie zmienia to jednak faktu, że kibice oczekują tego, aby policjant poniósł konsekwencje swojego czynu.

Łukasz PawlikOTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy