Multirelacja z meczów Serie A!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  19.04.2015 14:40
W niedzielę, o godzinie 15:00 startują cztery spotkania włoskiej ekstraklasy. Wśród nich będą pojedynki zespołów walczących o najwyższe cele - Roma zmierzy się z Atalantą a Genoa z Palermo. Zapraszamy na multirelację ze wszystkich czterech stadionów, na których od 15:00 będzie działa się akcja 31. kolejki Serie A.

KONIEC WSZYSTKICH SPOTKAŃ

16:43 W samej końcówce wyrównać mógł Lestienne, ale uderzył fatalnie z pola karnego i Genoa wciąż przegrywa 1:2.

16:40 Wciąż bez zmian wyników we wszystkich meczach.

16:37 Kolejną okazję Romie zmarnował Torosidis. Tym razem zaprzepaścił wysiłek Ljajicia.

16:33 Doskonałą okazję miał Torosidis, ale przegrał on pojedynek ze Sportiello.

16:28 Belfodil daje nadzieję Parmie na choćby jeden punkt w tym spotkaniu!  Podobnie jest w Weronie, gdzie Cesar pakuje piłkę do własnej siatki i mamy 1:1.

16:26 Swoich sił, w meczu Chievo z Udinese, spróbował Botta, ale dobrze interweniował Karnezis.

16:25 Świetnym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Antonio Di Natale i tylko słupek uratował Chievo od utraty gola. Bizzarri nie zdołał bowiem nawet ruszyć za uderzeniem i odprowadził je wzrokiem, na jego szczęście gola nie było.

16:23 Swoją szansę w 63 minucie miał Meggiorini, który zachował się jednak samolubnie i solową akcję postanowił wykończyć własnym uderzeniem i zagubił się w dryblingu. A koledzy czekali na dobre podanie, otwierające  drogę do bramki.

16:22 Dybala bardzo chciał dzisiaj zobaczyć piłkę w siatce po swoim strzale, jednak w 64 minucie na drodze strzału stanęła poprzeczka. Dobijał jeszcze Lazaar, ale uczynił to niedokładnie i przestrzelił.

16:20 Florenzi szukał swojego gola, ale uderzał nie na tyle sprytnie, by zaskoczyć Sportiello, który popisał się dobrą interwencją.

16:18 Po godzinie gry doskonałą okazję miał Croce, który zmarnował ją uderzając tylko w boczną siatkę. Ostry kąt, z którego oddana została próba nie usprawiedliwia zawodnika Empoli.

16:15 Atalanta nie zamierza się tylko bronić w drugiej połowie i wyprowadziła w 56 minucie kontrę, po której De Sanctis zmuszony był do dobrej interwencji.

16:12 Pierwsze dziesięć minut w Weronie i Empoli dość nudne, żadna z ekip nie potrafi zagrozić rywalowi.

16:09 Genoa w końcu wykorzystała fakt, że na drugą połowę wyszedł inny zespół Beppe Iachiniego i zdołała zdobyć gola kontaktowego. Ten, który przed chwilą zepsuł dobrą okazję, Iago Falque tym razem nie pomylił się po bardzo dobrym podaniu ze strony Mbaye Nianga i mamy 2:1!

16:08 Nainggolan zablokowany przez jednego z obrońców i rzymianie mają tylko rzut rożny.

16:06 Na drugie 45 minut Palermo wyszło nieco zbyt rozluźnione i mogło się to zemścić w 49 minucie, kiedy to rosanero popełnili błąd, który powinien wykorzystać Iago Falque. Na szczęście dla gospodarzy tak się nie stało i ich prowadzenie wciąż było niezagrożone.

16:05 Bardzo szybko Roma poszukała gola na 2:1, jednak Juan Iturbe był groźny tylko do momentu podejścia pod bramkę. Wówczas został zatrzymany przez obrońców.

16:02 II POŁOWY POWOLI ROZPOCZYNAJĄ SIĘ

TRWA PRZERWA PO I POŁOWACH

15:45 Empoli wyszło na prowadzenie z Parmą w 44 minucie! Po rzucie rożnym, w polu karnym najlepiej odnalazł się Lorenzo Tonelli, który przypomniał wszystkim, jak wcześniej w tym sezonie strzelał gole po stałych fragmentów gry i wyprowadził beniaminka na prowadzenie 2:1!

15:43 Przed przerwą Roma oddała nieco pola rywalowi z Bergamo i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po rzucie rożnym zabrakło dostawienia nogi przez zawodnika La Dea, by De Sanctis wyciągał futbolówkę z siatki po raz drugi.

15:41 Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych w Weronie, jednak zostało to kibicom Latających Osłów zrekompensowane w 39 minucie, kiedy to do siatki Orestisa Karnezisa futbolówkę wślizgiem wbił, niezawodny w ostatnich tygodniach, Sergio Pellissier.

15:39Palermo nie zamierza zwalniać tempa i teraz szansę miał Rigoni, ale jego strzał doskonale wybronił Lamanna.

15:37 Roma mogła właśnie przegrywać 1:2! Astori nieco poprawił swoje notowania, gdy wybił piłkę z pola bramkowego, uprzedzając napastnika rywala.

15:35 Szybko mogło być 3:0 w spotkaniu Genoi z Palermo, jednak strzał Paulo Dybali poszybował ponad bramką. W odpowiedzi Perotti wykorzystał rozluźnienie szyków obronnych rywala i przymierzył minimalnie niecelnie, ale gdyby piłka zmierzała w bramkę, to mogłoby skończyć się golem. Podobnie było kilkadziesiąt sekund później, gdy huknął o wiele silniej niż celniej.

15:34 Massimo Maccarone w końcu przełamał swoją indolencję strzelecką w 30 minucie meczu i wyrównał stan rywalizacji. Z piłką w polu karnym znalazł się Saponara, który wypatrzył kolegę z ofensywnej formacji i odegrał do Maccarone, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera.

15:32 Totti miał ochotę na strzelenie drugiej bramki w 28 minucie, kiedy to uderzał z ostrego kąta i tylko to pozwoliło wybronić strzał bramkarzowi rywala.

15:30 Palermo podwaja prowadzenie! Chochev z doppiettą! Akcję bramkową rosanero w 30 minucie rozpoczął Rigoni dobrym wybiciem piłki, która szybko pojawiła się pod nogami Dybali. Ten długo ciągnął akcję, aż odegrał do Chocheva, a Bułgar po raz drugi pokonuje bramkarza.

15:29 Parma zamierzała pójść za ciosem, gdy w 26 minucie Coda zabawił się z obrońcami Empoli i uderzył na bramkę. Futbolówka została zablokowana, ale dopadł do niej Mauri, który uderzył jednak niecelnie.

15:27Rosanero nie zwalniają tempa w meczu z Genoą! Doskonałą akcję przeprowadził Paulo Dybala, który dograł do Vasqueza, a ten sprawdził formę Lamanny - bez zarzutu i rosanero mieli tylko rzut rożny.

15:25 Rzut karny dla Atalanty! Sędzia podyktował w 22 minucie jedenastkę za faul Astoriego na Emanuelsonie i La Dea stanęła przed ogromną szansą na wyrównanie. Do futbolówki podszedł German Denis i pokonał De Sanctisa. Dla Argentyńczyka to trzecie trafienie w dwóch ostatnich występach.

15:24 Na przebój kontrę Romy wyprowadził Juan Iturbe, który przy braku wsparcia kolegów z ataku postanowił wywlaczyć rzut rożny.

15:22 Swoich sił w Weronie spróbował Zukanović, ale jego uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką Karnezisa, który nie był zmuszony do interwencji.

15:20 Empoli było nieskuteczne, a Parma zemściła się za ich niewykorzystane sytuacje jeszcze przed dwudziestą minutą. Wówczas to trafienie na 1:0 zaliczył nie kto inny jak Francesco Lodi, który nie trafił wprawdzie idealnie w futbolówkę, ale zrobił to na tyle dobrze, że gialloblu cieszyli się z prowadzenie.

15:19 Bramkarza Chievo po raz kolejny sprawdził Cyril Thereau, ale Bizzarri ponownie okazał się lepszy od strzelca i bramki wciąż nie było.

15:17 Po nieco szybszych początkach w większości spotkaniach doszło do uspokojenia sytuacji. Roma miała natomiast kolejną okazję w 14 minucie, kiedy to nikt nie przeciął zagrania wzdłuż bramki i nie została ona wbita do siatki.

15:15 Atalanta spróbowała odgryźć się, ale dość nieudolnie i akcję zepsuł Estigarribia. Na Sycylii wciąż szaleje Dybala, ale jego strzał z wolnego odbił się od muru.

15:13 Massimo Maccarone potwierdził obniżkę formy, gdyż jego uderzenie głową, w sytuacji niemal stuprocentowej, minęło bramkę FC Parmy w bezpiecznej odległości.

15:12 Odpowiedź ze strony Genoi przyszła bardzo szybko za sprawą uderzenie Perottiego. Jego strzał świetnie obronił jednak Sorrentino i wciąż to miejscowi prowadzili.

15:09 Palermo prowadzi za sprawą Chocheva! Paulo Dybala był od początku meczu bardzo aktywny i wreszcie przyniosło to efekty! Piłkę od Argentyńczyka otrzymał Rispoli, jego strzał wybronił wprawdzie Lamanna, ale przy dobitce bułgarskiego pomocnika rosanero, Chocheva, golkiper nie miał szans!

15:08 Pierwszą okazję miało Empoli w meczu Parmą. Beniaminek od pierwszych minut szuka gola na 1:0, ale teraz Tonelli został zablokowany.

15:06W meczu Chievo z Udinese szansa przed gośćmi, jednak strzał Kone mija poprzeczkę o włos.

15:04 Roma już prowadzi! Totti z karnego i giallorossi wyprzedzają w tabeli Lazio!

15:01 Mecze ledwie wystartowały, a już mogliśmy mieć gola w Palermo, kiedy to odbił podanie Lammany i futbolówka znalazła się na aucie bramkowym.

Wyjściowe składy:

Roma: De Sanctis – Holebas, Astori, Yanga-Mbiwa, Torosidis – Nainggolan, Paredes – Iturbe, Ljajić, Florenzi – Totti

Atalanta: Marco Sportiello – Drame, Benalouane, Stendardo, Masiello – Carmona, Baselli – Gómez, Estigarribia, Emanuelson – Denis
________________________________________

Palermo: Sorrentino – Vitiello, Gonzalez, Andelković – Rispoli, Rigoni, Jajalo, Chochev, Lazaar – Vazquez, Dybala

Genoa CFC: Lamanna – De Maio, Izzo, Burdisso, Perotti – Niang, Bergdich, Edenilson, Mandragora– Falque, Rincon

Empoli FC: Sepe – Laurini, Tonelli, Rugani, Mario Rui – Vecino, Valdifiori, Croce – Saponara, Maccarone, Pucciarelli

Parma FC: Mirante – Feddal, Costa, Cassani, Lila – Gobbi, Mauri, Lodi, Varela – Ghezzal, Coda

Chievo: Bizzarri – Frey, Dainelli, Cesar, Zuaknović -Birsa, Izco, Radovanović, Hetemaj – Pellissier, Meggiorini

Udinese: Karnezis – Bubnjic, Danilo, Piris – Widmer, Allan, Pinzi, Pasquale – Kone, Fernandes – Thereau