Mourinho: Liverpool grał lepiej

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: ESPN  |  28.01.2015 09:31
Chelsea potrzebowała dogrywki i bramki autorstwa Branislava Ivanovicia, by wyeliminować Liverpool i awansować do kolejnej rundy Pucharu Ligi. - Bramkarz rywali bronił niesamowicie, ale zdołaliśmy go pokonać - przyznał na pomeczowej konferencji Jose Mourinho.

Portugalczyk przyznaje, że wyeliminowanie The Reds było bardzo trudnym zadaniem. W pierwszym meczu obu drużyn na Anfield padł  remis. - Oba mecze były emocjonujące i wyrównane. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że Liverpool grał w pierwszej połowie lepiej. Przetrwaliśmy jednak trudny moment i po przerwie dominowaliśmy. Za sprawą świetnej postawy Simona Mignoleta, bramka padła dopiero w dogrywce - powiedział Mourinho.

- Uważam, że moja drużyna wykazała się dojrzałością. Było to ważne szczególnie w momencie, gdy zdobyliśmy gola. Ważne, że udało nam się zachować czyste konto. To wygrana, którą dedykujemy naszym kibicom - dodał.

Komentarze | 9 komentarzy

szogun | 28.01.2015 09:39

1 mecz w którym jechaliśmy Chelsea i 1 połowa wczorajszego meczu zadecydowały. Niewykorzystane szanse się zemściły i tylko to możemy winić. Daliśmy z siebie wszystko i najważniejsze jest to, że wszystko powoli wraca. 2-3 dziury załatane w lato i będzie się działo, ale teraz skupiamy się na lidze i LE.

didieryves11 | 28.01.2015 09:49

Dzięki Jose! :)

josifek | 28.01.2015 10:18

Mourinho od zawsze odnosił się z szacunkiem do Liverpoolu, a teraz się to nasiliło od kiedy Rodgers został trenerem LFC (Rodgers pracował kiedyś w Chelsea pod okiem Mou - dla niewtajemniczonych).

Konrad Robert | 28.01.2015 10:39

Nie dajcie sie omamic.Slodzi nam bo wygral te zawody..Gdyby przegral..o to by byla inna spiewka..

daihatsu | 28.01.2015 10:51

Wracamy na właściwe tory.tylko ten napastnik.a raczej brak jego.inaczej to juz prawie Pool z poprzedniego sezonu.

wentello | 28.01.2015 13:11

@Konrad Robert

O proszę, właśnie o tym napisałem pod wypowiedzią Rodgersa :) Co powie Jose jest złe. Chwali Liverpool, mówi, że to był wyrównany dwumecz, a nawet, że w pierwszej połowie Pool było lepsze- cały czas źle. W tym samym momencie wypowiedź Rodgersa, w której mówi, że byli w każdym aspekcie lepsi, gdzie w drugiej połowie nie istnieli nie mówiąc o dogrywce jest bardzo dobra i nie można go skrytykować :) Kompleks Mourinho i Chelsea włączony!

Igytaldeath | 28.01.2015 15:18

Konrad Robert

Co by musiał powiedzieć Jose żeby się nikt nie przyczepił?

kubbak92 | 28.01.2015 17:36

Konrad
Widzę że z Ciebie jakaś wieszczka... Coś jeszcze nam wywróżysz ?

Mourinho różnie gada, jednak ostatnio chyba trochę przytemperował swój charakter. Bardzo dużą zmianę widać po klęsce  w FA Cup i jego wywiad zaraz po mecz, zresztą gest osobistego pogratulowania jest czymś naprawdę wielkim. Zresztą Jose potrafi docenić przeciwnika - chyba że to Barcelona :P - i juz kilka razy to udowodnił. Zobaczymy jak to dalej się rozwinie. Ale cokolwiek się stanie Mourinho na zawsze będzie dla mnie najlepszym trenerem na świecie :P

rem1rem | 28.01.2015 19:46

No chyba kazdy zdrowo rozsądkowy kibic zaprzeczy slową Mourinho o tym ze 1 mecz  był wyrównany, wszyscy widzieli że Courtois uratował Chelsea remis ale Liverpool miażdzył rywala.