REKLAMA
REKLAMA

Piech nie dla Zagłębia, Leciejewski może zastąpić Forenca

dodał: pmamczak  |  źródło: LigaPolska.pl  |  06.12.2014 09:30
Kosmetyczne zmiany szykują się zimą w Zagłębiu Lubin. Do zespołu ma dołączyć dwóch lub trzech nowych piłkarzy, a do końca grudnia powinna rozstrzygnąć się też sprawa transferu Piotra Leciejewskiego.

Prezes Zagłębia: Nie chcemy kupić awansu >>

- Nie jest tajemnicą, że oglądaliśmy Piotra Leciejewskiego. Mamy rozbieżności co do kontraktu Konrada Forenca, ale wiążemy z nim przyszłość i w pierwszej kolejności to on otrzyma od nas propozycję przedłużenia kontraktu - powiedział na konferencji prasowej podsumowującej rundę jesienną Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy "Miedziowych".

Podobno Forenc chciałby więcej zarabiać. Zagłębie co do finansów zmieniło jednak swoją politykę. - Nie będziemy powielać błędów z przeszłości i chcemy zaproponować kontrakt motywacyjny. Do końca grudnia porozumiemy się z Konradem lub nie. Mam jednak nadzieję na to pierwsze - dodał.

Do żądań młodego bramkarza odniósł się również trener lubinian Piotr Stokowiec. - Chcemy uświadomić zawodników, że to co robią, to sens ich życia. Dotarliśmy też do psychologa, bo walczymy bezpośrednio z tym problemem. Kiedy prowadziłem Polonię Warszawa, niektórzy zarabiali naprawdę sporo, ale nie funkcjonowali tak, jak powinni. Później odchodzili do innych klubów i tam zarabiali nawet dziesięciokrotnie mniej, a mimo to grali dobrze. Problem zawodników, którzy sprawdzali się w Lubinie bądź nie, to zjawisko socjopatyczne - ocenił "Stoki".

Burlikowski odniósł się natomiast również do ewentualnego powrotu z Legii Warszawa Arkadiusza Piecha. - Piech do Zagłębia nie trafi. Zawodników, którzy spadli z Zagłębiem z Ekstraklasy i odeszli, nie chcemy. Oni wybrali inną drogę i życzymy im powodzenia na niej - stwierdził stanowczo.

Zagłębie przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 14 stycznia. Do tego czasu chcą załatwić wszelkie formalności. - Nikogo nie chcemy się z drużyny pozbywać. Ściągnąć planujemy za to 2-3 graczy, na newralgiczne pozycje - atak i środek obrony. Odnośnie dopinania transferów na ostatni guzik - trzeba zaznaczyć, że niektóre ligi jeszcze grają i o tym też nie możemy zapominać - przyznał dyrektor sportowy klubu z Lubina.

z Lubina - Przemysław MamczakOTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco