REKLAMA
REKLAMA

Sędzia Rocchi zawieszony na miesiąc!

dodał: Krzysztof Kuźmicz  |  źródło: Corriere dello Sport  |  22.02.2020 22:22
Sędzia szlagierowego spotkania pomiędzy Romą a Juventusem, Gianluca Rocchi został zawieszony w obowiązkach na miesiąc - donosi Corriere dello Sport. To efekt decyzji, które arbiter pojedynku podjął na korzyść Juventusu w pierwszej części spotkania.

CAN, czyli komisja oceniająca pracę włoskich sędziów była bezlitosna dla Rocchiego. Zdaniem jej członków arbiter podjął złe decyzje w dwóch sytuacjach dyktując rzuty karne dla Juventusu, które następnie na gole zamienił Carlos Tevez. Z tego też powodu arbiter został zawieszony w obowiązkach.

Kara ma obowiązywać przez niespełna miesiąc. Rocchi do zawodu miałby powrócić dopiero 2 listopada, jednak możliwe, iż stanie się to kilka dni wcześniej, w czasie ostatniej październikowej kolejki spotkań.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 17 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Mjollner | 08.10.2014 14:51

Hmm dalej porozmawiajmy o słuszności rzutów karnych w tym meczu :P
No nic dobre i to, że ten "sędzia" odpocznie i nie skrzywdzi swoim brakiem umiejętności innych zespołów, marne pocieszenie, ale zawsze.

Najlepszy1908 | 08.10.2014 14:55

a jak z Interem odpieprzał swoje cyrki to dostał zawieszenie chyba tylko na 1 mecz, ale i tego pewny nie jestem...

Wierny_Romanist | 08.10.2014 15:06

I bardzo dobrze, moze zastanowi sie dwa razy zanim podyktuje pochopnie karnego...ale co nam to daje? zmieni to wynik? cos odda ? Nie. Trzeba grać dalej i pewnie nie raz i nam pomogą i jeszcze niejednokrotnie podejmą skandaliczną decyzje przeciwko Romie. Taki jest futbol, nawet schematy z 5 sedziami nie zdają egzaminu. Najlepiej aby powoli zapomnieć o tej sytuacji bo to tylko zatruwa atmosferę, niech Rudi zajmie sie problemami w naszym zespole, choćby dlaczego w końcówkach spotkań wysiadamy totalnie...niby nam niewiele brakuje do najlepszych ale jednak aby cos wygrac, cos osiągnąc też trzeba grać madrze, i z głową rozkladać siły na cały mecz. Po drugie skąd taka plaga kontuzji...zamaist sie przekrzykiwać w mediach to powinni zająć sie zepsolem, bo NIKT juz nam nie wynagrodzi za to co sie stało w niedziele...stało sie trudno, najważniejsze aby poukladać druzyne i walczyć dalej. Przecież za niedługo arcyważny mecz z Bayernem i jezeli nadal bedzie tyle osłabień to bedzie kiepsko. I niech Rudi na chlodno przeanalizuje ostatnie 15 minut z Juve i to jak jego zmiany wpływały na zespol a jak zmiany gospodarza...pomijam juz kontrowersje z golem Bonucciego...ale absolutnie nie mozna ich bronic za to, że tylko ejden zawodnik atakowal strzelca bramki...i to umówmy sie, na alibi to był atak...takie sytuacje są niedopuszczalne...ale wiadomo Keita np pomimo tego ze gra swietnie , to nie ogarnia w obronie tak bardzo jak De Rossi..a Pjanic niestety, nie jest drugim Strootmanem...no i kwestia bramkarza, wychwalany Skorupski ktory mial miec pelne rece roboty w meczach z City i Juve, a okazało sie ze praktycznie nic nie robił..a w niedziele był za to strasznie nie pewny...szkoda, ze nie mogl zagrać w tym meczu Morgan...

Lelle_ASR | 08.10.2014 15:34

[Do widzenia.Moderator]

Kaligula | 08.10.2014 15:34

[Żegnamy.Moderator]

murarz89 | 08.10.2014 15:58

to jest wersja oficjalna czy domysly Corriere dello Sport?
o miesiacu przerwy mowilo sie wczesniej ale z powodu kontrowersji i unikniecia atakow na Rocchiego w najblizszym czasie gdyby prowadzil jakies spotkania a nie konkretnie za bledy bo tak naprawde bledem mozna nazwac pierwszego karnego - drugi faul na linii a Lichtsteiner trzymal Tottiego. Vidal byl na spalonym ale nie mial zadnego wplywu na interwencje Skorupskiego.

supermario88 | 08.10.2014 16:06

Teraz pytanie czy Pogba był zahaczany tą nogą bo nie wydaje mnie się :)

Juvek77 | 08.10.2014 16:39

Bardzo chciałbym przeczytać oficjalne uzasadnienie wyroku. Niemniej jest to słaby sędzia, kompletnie nie panował nad zawodnikami. Decyzje o karnych? Nie można w 100% powiedzieć że były słuszne ale również, że były nie słuszne...

Był to okropnie trudny mecz do sędziowania, gdyby nie gwizdną karnych to my(kibice Juve) byśmy "szczekali". Karny na Tottim również mocno kontrowersyjny jak i kartka Moraty ale to jest nie ważne. Podjął decyzję jakie podjął teraz za to odpokutuje. Niech tylko kibice Romy i inni zawistni nie chrzanią o calciopoli itp. itd. Powtarzam: JAKIEJ DECYZJI BY NIE PODJĄŁ I TAK BYŁABY TO KONTROWERSJA...

peterek21 | 08.10.2014 17:05

Karny jest wtedy kiedy żadna ze stron nie ma wątpliwości, że został słusznie odgwizdany.
W omawianym meczu  gdybym to ja był sędzią nie dałbym żadnego karnego.
Dziwna staje się ta piłka nożna.. zawodnicy za każde zagranie w polu karnym chcieliby dostać i karnego i lecą z łapami do sędziego. Każde takie zachowanie powinno być karane żółtą kartką i koniec dyskusji.
Czerwona kartka dla Moraty absurdalna. Za wślizg ewentualnie żółta, a w tym co się działo później w ogóle nie uczestniczył.

Pozdro

FORZA MILAN !

TommyMasta | 08.10.2014 18:22

I bardzo dobrze. Takie decyzje mogą powoli podnosić poziom sędziowania we Włoszech. Inni sędziowie widząc taką decyzję również teraz zastanowią się dwa razy nim podyktują karniaka.

bombre | 08.10.2014 19:11

Ciekawa kwestia, że akurat przy tym artykule nie ma dziesiątek kibiców Juve broniących decyzji Rocchiego z niedzieli :)

lime | 08.10.2014 20:18

"The players on the pitch were totally disrespectful. This is not something we see in the rest of Europe, where players accept the referee’s decision. It’s not acceptable,” @  AIA (Italian Referees Association)

Generalnie moglibyście już sobie dać siana z tym obrzucaniem się błotem, wzajemnym dogryzaniem sobie i i wypisywaniem czyja racja jest "najmojsza". Pobudka! Za nami dopiero 6 kolejek a część z was zachowuje się jakby ten mecz przesądził sprawę mistrzostwa.

Kempes | 08.10.2014 20:55


Póki co nie zapadła chyba ani jedna decyzja dotycząca zawieszenia Rocchiego, przynajmniej nie znalazłem takiej informacji na żadnej z liczących się włoskich gazet ani stronach. Włoskie media żyją obecnie zawieszeniem na pół roku przez UEFA dla prezydenta FIGC Tavecchiego za rasistowskie komentarze.  Natomiast na tym portalu Rocchi został już zawieszony na dwa mecze, potem na miesiąc a niektórzy piszą, że nawet przez UEFA również :)

Rocchi nie został wybrany do sędziowania najbliższej kolejki eliminacyjnej do Euro. Sędziował w poprzedniej. Kontrowersje wokół niego to nie nowość ale jest obok Rizzoliego jedynym włoskim przedstawicielem UEFA Elite Group.

"Karny jest wtedy kiedy żadna ze stron nie ma wątpliwości, że został słusznie odgwizdany". A są takie karne? Jaki stanowią odsetek.

Wierny_Juventin | 08.10.2014 21:38

Szkoda, że go nie zawiesili po meczu z Milanem gdzie przyznał im wątpliwy rzut karny po zagraniu "rękom" Isli. Już wtedy nie ogarniał w meczu.

Rossoneri442 | 08.10.2014 21:46

Wierny_Prowokator

RękOM jak Ręką. I tam była komedia i w niedziele była komedia i wielokrotnie była komedia w przypadku tego pana. Mądra decyzja. Facet kompletnie nie zna się na swoim fachu. Od czasów Colliny jest wśród sędziów panuje jedna zasada. Im mniej znane nazwisko arbitra tym lepsze sędziowanie. A co do zawieszeń nie martw się każdego dopada sprawiedliwość. Boczny z meczu Milan z Juve w lutym coś o tym wie i do dziś macha sobie chorągiewką w 3 lidze

dalmare | 09.10.2014 04:47

Krzysztof Kużmicz, News (żródło: Corriere dello Sport):

"...Zdaniem  jej (CAN, Commissione Arbitri Nazionale, organ AIA)  członków  arbiter  podjął  złe  decyzje  w  dwóch  sytuacjach  dyktując  rzuty  karne  dla  Juventusu,  które  następnie  na  gole  zamienił  Carlos  Tevez.
Z  tego  też  powodu  arbiter  został  zawieszony  w  obowiązkach..."


?  ?  ?
J e ś l i  żrodłem  newsa jest artykuł:  "Rocchi,  un  mese  di  stop  per  gli  errori  di  Juve-Roma",
Corriere dello Sport, wtorek 7 pażdż. 2014, autor:  Edmondo  Pinna,
(a tylko ten artykuł pokazuje się na hasło "Corriere dello Sport, Rocchi stop"),  t o :
t r e ś ć  ż r ó d ł a  jest  jednak  i n n a.

A mianowicie:
Nie ma żadnego oficjalnego oświadczenia CAN SerieA  o posiedzeniu Komisji z udziałem arbitra Rocchi, wiadomo tylko, że odpowiadał na pytania przed Komisją. Cała treść artykułu jest oparta na przeciekach z siedziby CAN w Rzymie.
Wg tych przecieków, główne zarzuty Komisji dotyczą pierwszych 45 minut meczu, a zarzuca się przede wszystkim sposób prowadzenia meczu. Wg przecieków, suma błędów w poszczególnych epizodach została oceniona  n a  z e r o.
Wytknięto  karny#1 na Maiconie, jako incydent przed polem karnym, oraz oceniono, że od tego momentu arbiter nie trzymał meczu w garści.
Karny #2 był tego dowodem, szczególnie zarzuca się usytuowanie arbitra przy Rożnym, odwrotne od prawidłowego, nie była zachowana zasada trójkąta arbitra z liniowym i bramkowym, arbiter nie miał po prawej ręce asystenta liniowego.
Dalej przeciek wskazuje na karny #3, jako przewinienie przed linią lecz trudne do oceny, i wskazuje... na czas przyznania karnego  w 47'
(to brzmi dla mnie cudacznie, więc od razu skomentuję: gra trwa tak długo aż arbiter gwizdnie - a czas dodany określony wstępnie nie jest wiążący, ponieważ decydują zdarzenia na boisku, tu takim był wypadek Caceresa).

Tak  oto  dziennikarz  Edmondo Pinna  podaje  swoją  wersję  domniemanego  p r z e c i e k u  z  obrad CAN.  Tekst  Pinny:

"...La sintesi che filtra dalle stanze che contano e': gli episodi singoli contano zero..."
("Synteza, która wynika z fraz liczących się, jest: epizody poszczególne rac***ą się na zero")

"In particolare nella situazione del rigore dato per il tocco con il gomito di Maicon, dove per i vertici CAN  Rocchi ha incrinato (anche ascoltando un suggerimento che non doveva accogliere) la sua partita.
La prova? Nel rigore assegnato su Toti..."
("W szczególności w sytuacji karnego danego za dotkniecie łokciem Maicona, gdzie dla zgromadzenia CAN Rocchi spowodował pęknięcie (nawet jeśli usłyszał sugestię, której nie musiał przyjmować) swojego meczu.
Dowód? Karny przyznany na Tottim..."

C z y  p o w y ż s z a   t r e ś ć  c o ś  m ó w i  k o l e g o m  k ł ó c ą c y m  się  na  f o r u m ?

Jeszcze dalszy tekst Pinny o golu 3-2 Bonucciego:
"UEFA e FIFA avrebbero pero gia giudicato l'episodo come 'gol regolare'"
("UEFA i FIFA orzekły już taki epizod jako 'gol prawidłowy'")


Interesuje mnie, czy ten właśnie tekst "Corriere" jest żrodłem dla Newsa.
Bo jeśli tak - to news zawierałby zwłaszcza ten błąd, że sumuje domniemaną ocenę meczu przez CAN  jako  d w a  b ł ę d y  na  k o r z y ś ć  J u v e n t u s u.
(To oznaczałoby prawidłowy rezultat 1-2.)

T y m c z a s e m  tekst dziennikarza Pinny  s u m u j e  o c e n ę  p r z e z   K o m i s j ę   n a  z e r o  w  b ł ę d a c h :  (powtórzę) " G l i  e p i s o d i  s i n g o l i   c o n t a n o   z e r o ".Może błądzę, może nie  t e n  artykuł jest żródłem - a l e  mamy poważną wątpliwość co do dokładności newsa.
Nie rozszczepiam włosa na czworo -  ale hejt na forum aż hajcuje, więc jest istotne, czy przeciek (skoro się go już podaje jako informację...) m ó w i  o  m i n u s  2  d l a  j e d n e j   z e  s t r o n,  c z y  o   z e r o   z  s u m y  b ł ę d ó w.

Warto też poinformować, że tekst Piny to jego wersja, i nie istnieje żaden tekst wydany przez CAN.

Subiektywnie skomentuję, że o ile brak "trzymania konsekwentnie meczu w garści" jest niewatpliwy - to jednoznaczne przypisanie błędów przy przyznaniu że tylko Moviola pokazuje decydujące centymetry... budzi moją wątpliwość w powagę ocen.
Wałkowanie rzekomo w tak poważnym gronie CAN strzału Bonucciego, w taki sposób, jak streszcza Pinna - by dojść do oczywistej z góry konkluzji: "UEFA/FIFA definiują taką sytuacje jako prawidłową"... brzmi to cudacznie.
Kwestionowanie czasu 46'25'' przyznania karnego #3... brzmi imo jak  kabaret. Co do linii -  powszechie znana jest klatka filmowa z lewą nogą faulowanego na linii.

Z tych względów biorę tekst Pinny za jego bardzo osobiste dywagacje, przynajmniej w kwestiach innych  niż  "sumujące się" błędy karnych #1 i #2.
Dodam, że arbiter Rocchi ma za soba takie wystepy, poktórych nie należało desygnować go do meczu podwyższonego ryzyka.
PS  Przytaczane przez kibicow Romy rewelacje "iL Messaggero" o  zwierzeniach Rocchiego wobec "przyjaciół" -  to kompletny fejk, rzekomo przyznawał się na lewo i prawo do błędów, których nawet CAN mu nie zarzuca.

dalmare | 09.10.2014 05:06

*usytuowanie arbitra przy  w o l n y m
(nie Roznym, jak błędnie napisałam)
"Karny #2 był tego dowodem, szczególnie zarzuca się usytuowanie arbitra przy wolnym..."goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy