Reims i Sochaux z trzema punktami

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: francja.goal.pl  |  15.02.2014 21:53
Solidarnie zachowali się piłkarze Stade Reims i Sochaux, w sobotni wieczór pokonując swoich rywali 1:0. Zespół Grzegorza Krychowiaka uporał się z Bordeaux, natomiast ekipa z Montbéliard zainkasowała trzy punkty w starciu przeciwko Guingamp.

Patrząc na przebieg meczu, gospodarze nie zasłużyli prawdopodobnie na zdobycie trzech punktów. Choć przez dłuższy okres czasu lepiej prezentowali się Żyrondyści, nie zdołali zdobyć tego wieczoru ani jednego gola.

Błędy popełniane przez defensywę Reims naprawiane były przez znakomicie dysponowanego bramkarza. Niewykorzystane sytuacje zemściły się jednak na Bordeaux po przerwie. W 64. minucie jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Nicolas De Preville, który po wygraniu pojedynku z defensorem gości posłał celny strzał do siatki rywala.

Choć Żyrondyści dwoili się i troili by doprowadzić do wyrównania, musieli ostatecznie przełknąć gorycz porażki. Za sprawą wygranej Reims awansowało na 5. lokatę w tabeli. Ambitnie walczący Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Stade Reims - Girondis Bordeaux 1:0 (0:0)
1:0 De Preville 64'

Sochaux zdawało sobie sprawę, że sobotnie spotkanie przeciwko Guingamp może być kluczowe dla późniejszego układu ligowej tabeli. Zespół z Montbéliard odniósł cenne zwycięstwo, choć patrząc na przebieg spotkania, rodziło się ono w bólach.

Jedyny gol padł dopiero w 84. minucie, kiedy po centrze Roudeta kapitalnym uderzeniem popisał się Stoppila Sunzu. Ostatni kwadrans był bez wątpienia najciekawszym fragmentem tego meczu. Guingamp, które rzuciło się do odrabiania strat, było o krok od zdobycia gola. Najlepszą okazję miał w 94. minucie Diallo, po którego uderzeniu piłka została wybita z linii bramkowej.

Mimo wygranej , Sochaux jest dalekie od wydostania się ze strefy spadkowej. Strata do siedemnastego w stawce Evian wynosi bowiem pięć punktów.

FC Sochaux - EA Guingamp 1:0 (0:0)