REKLAMA
REKLAMA

Courtois rozmawia z Barcą?

dodał: Michał Machowski  |  źródło: Football Espana  |  27.12.2013 14:39
Thibaut Courtois rozmawia na temat transferu do FC Barcelony, informują media w Hiszpanii. Belg miałby zastąpić na Camp Nou odchodzącego po sezonie Victora Valdesa.

Bramkarz wypożyczony z Chelsea Londyn od dłuższego czasu przymierzany jest do gry w katalońskim klubie i według ostatnich doniesień Marcy, rozmawia już z Barceloną na temat ewentualnego transferu.

Problemem będzie na pewno Chelsea - londyńczycy nie chcą sprzedać utalentowanego zawodnika do jednego z największych europejskich rywali w walce o najważniejsze trofeum, trofeum Ligi Mistrzów. Prędzej The Blues sprzedadzą reprezentanta Belgii do Atletico Madryt.

Mourinho będzie oczekiwał około 20 milionów euro za Courtoisa.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 18 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

dymos308 | 27.12.2013 14:43

20? Try 50.

JohnnyCFC | 27.12.2013 14:51

Jak Barca chce to mamy kilku "snajperów" na zbyciu nawet 20 baniek nie będą musieli wykładać. Ale Courtoisa raczej nie dostaną Mourinho na to nie pozwoli. Za rok lub dwa Thibaut już powinien bronić w Chelsea. A tak btw. to 20 mln? Litości, wstydu trzeba nie mieć żeby tak śmieszne pieniądze oferować.

Ascarus | 27.12.2013 15:19

Buahaha , smieszna Barcelona 20mln euro za takiego bramkarza, a za swoich wychowanków o których świat nie słyszał chcą podobne pieniądze.

Hardkorowy | 27.12.2013 15:25

JohnnyCFC

macie na zbyciu snajperów, uuuu ciekawe,  a możesz ich wskazać, bo mam nadzieję, że nie proponujesz (Eto, Ba, Torres) którzy w obecnych rozgrywkach, razem strzelili 5 goli hehe, bo jeżeli tak to podziękujemy i skupimy się jednak na bramkarzu :-)

marian_ | 27.12.2013 15:27

Ascarus
"a za swoich wychowanków o których świat nie słyszał chcą podobne pieniądze."

Podaj jakiś przykład.

Kibic_Wszystkic | 27.12.2013 15:33

Ascarus

,,Mourinho będzie oczekiwał około 20 milionów euro za Courtoisa."

Czytaj ze zrozumieniem...

Payne | 27.12.2013 15:42

Hardkorowy
Właśnie dlatego kolega napisal snajperow w cudzyslowie. masakra

Dathan | 27.12.2013 16:15

Courtois podpisał z Chelsea 5 letni kontrakt od 3 lat jest na wypożyczeniu, więc postało mu 2 lata kontraktu w Chelsea a zgodnie z prawem Webstera zawodnik gdy podpisze kontrakt nie dłuższy niż 5 lat i nie krótszy niż 3 i nie ma ukończonych 28 lat, po upłynięciu 3 lat kontraktu może wykupić swoją kartę zawodniczą jeżeli klub stwarza problemy zawodnikowi przed przejściem do innego klubu

Szalgado | 27.12.2013 16:23

Wypożyczenia, wypożyczenia, ciągłe wypożyczenia, a ostatecznie sprzedaż młodych, perspektywicznych piłkarzy. Chelsea woli wydawać grube pieniądze na wypalonych i bezproduktywnych piłkarzy typu Eto'o. To  nasza domena. Genialna polityka!

dzichart | 27.12.2013 16:52

Hardkorowy ty chyba sie urodziłeś jutro że nie zauważyłeś sarkazmu.

Ale fakt to wygląda jak by chelsea miala oddac wszystkich mlodych pilkarzy, sturidge za marne 15 mln lukaku znow na wypozyczeniu na Curtoisa czychaja inne kluby, ktore mu gwarantują pierwszy skład wiec w nastepnym roku juz lepiej zeby grał, piazon, mcechran tez juz za rok dołączyć ale nie po co lepiej ich posprzedawać

dzichart | 27.12.2013 16:58

Czy naprawde z 9 zawodnikow sciagnietych przez AVB tylko jedna pasowała do układanki TSO

R_R | 27.12.2013 17:01

@dzichart
Wczoraj, nie jutro. ;-)

dzichart | 27.12.2013 17:06

@R_R ci co nawet wczoraj sie urodzili by ogarneli.:)

Young Guns | 27.12.2013 17:09

Według mnie plota nie mająca odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Courtois chce wiedzieć na czym stoi o czym wspominał jakiś czas temu ale nie wierze by Mou chciał "ofiarować" go akurat Barcelonie, której jawnie nie darzy jakimkolwiek szacunkiem.....

Temat otwarty..ale nie z Barceloną. Myśle, że za sezon lub 2 (gdu dostanie obietnice gry w CFC) Belg będzie bronił The Blues godnie i z dumą. Ostatecznie opcja pierwokupu do Atletico...

Niech Barca poszuka innego obiektu. Ter Stegen to wartościowy bramkarz..zresztą wielu ich w Bundes dywizji..ale TS jest akurat w klubie do wyciągnięcia

Pis

dzike | 27.12.2013 17:13

Dathan

masz rację jest takie prawo ale wiąże się to z konsekwencjami finansowymi na które Barca nigdy nie pójdzie , również Courtois musiał by zwrócić przewidywane na te 2 następne lata wynagrodzenie!  Poza tym prawo Webstera działa w momencie gdy zawodnik chce przejść z aktualnej federacji piłkarskiej danego kraju do federacji piłkarskiej innego kraju a Courtois jest objęty w tej chwili (pomimo wypożyczenia z chelsea)  prawem federacji hiszpańskiej bo w hiszpanii gra więc do innego hiszpańskiego klubu przejść by prawdopodobnie nie mógł...

dalmare | 28.12.2013 00:53

Courtois  jest  wypożyczony  do  Atletico  do  30.06.2014.
Z  tą  też  datą  mija  3  lata  z  5-cioletniego  kontraktu  z  Chelsea,  i  może  odejść  po  wpłaceniu (w  jego  przypadku) 6 mln E.
Ktoś  uważa,  że  to  dużo  za  Courtois? :)
Wszelkie  wybory  ma  we  własnych  rękach.  Kocham  Atleti  m.in.  z  jego  powodu,  ale  tylko  między  innymi.

R_R | 28.12.2013 04:16

@dzike
  Courtois jest zawodnikiem Chelsea wypożyczonym do Atletico i w tym przypadku chodzi o Federację Angielską. Aby zawodnik i jego przyszły klub nie ponieśli konsekwencji dyscyplinarnych (bo finansowe są nieuchronne), to nie może przenieść się do klubu z Anglii, musi w ciągu 15 dni od zakończenia sezonu wypowiedzieć umowę Chelsea oraz nie może prowadzić rozmów w sprawie kontraktu z nowym klubem do czasu rozwiązania umowy. W związku z tym do Barcelony może przenieść się, podobnie jak i do każdego hiszpańskiego klubu z wyjątkiem Atletico Madryt.
  "Marca" podała m. in.  że Chelsea może negocjować z Atletico w sprawie sprzedaży Thibaut, ale zapewne umieści w umowie klauzulę, aby Atletico nie mogło od razu sprzedać go do innego klubu. A chodzą pogłoski, że Atletico chciałoby go od razu sprzedać do Barcelony. A ile jest w tym prawdy co napisała "Marca", to nie wiem.

dalmare | 28.12.2013 10:08

Jedyną  a u t o r s k ą   wypowiedzią  Courtois  o  przyszłości  wydaje  się  ta  z  2.12.2013  na  Gali  Nagród  Liga  Futbol  Profesional,  kiedy  odpowiedział,  że:

1)  "gdy  dostanie  tydzień  wolnego  będzie  rozmawiać  z  Chelsea..." (wydaje  się,  że  tydzień  wolnego  mógł  mieć  tylko  w  obecnym  okresie)

2)  "...po  to,  aby  móc  w  zimowym  oknie  ustalić,  w  jakim  klubie  będzie  grać  w  następnym  sezonie..." (o  i l e   k a ż d e   s ł o w o   jest  rzetelnie  przetłumaczone  -  znaczyłoby  to,  że  chce  mieć  zgodę  Chelsea  na  umówienie  się  z  wybranym  klubem  w  styczniowym  oknie)

3)  "...ponieważ  czekają  go  trudne  mecze  w  Atletico  i  na  Mundialu,  i  chce  mieć  wolną  głowę  by  skupić  się  na  grze..."

4)  "...tak  więc  w  lutym  jego  przyszłość  będzie  znana" (odpowiedż  dziennikarzowi).


Skąpe,  ale  wyczerpujące.  Istotne,  czy  ten  akapit 2)  zródło  rzetelnie  przekazało (sport.es/ marca,  www.barca.pl  3.12.2013)

Sytuacja  sugerowana  w  nagłówku  tutejszego  newsa:  "Courtois  rozmawia  z  Barcą?"  nie  wydaje  się  realna,  ponieważ  legalnie  takie  rozmowy  nie  mogą  mieć  miejsca,  a  logicznie (Barca  i  Atletico  są  rywalami)  i  emocjonalnie  wydają  mi  się  mało  prawdopodobne.

O  ile  innych  spekulacji,  o  z i m o w y c h  transferach  podstawowych  zawodników  Atletico,  nie  warto  nawet  komentować (zespół  grający  w  Octavos  de  Copa  miałby  osłabiać  skład? :)  -
-  o  tyle  spekulacje  o  letnim  odejściu  Courtois  mogą  mieć  podstawy,  gdyby  chciał  znależć  się  w  Chelsea  lub  w  Barcelonie (o  czym  dziennikarze  mówią,  lecz  nigdy  nie  widziałam  takiej  wypowiedzi  jego  samego).goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy