PP: Zawisza wygrał w Szczecinie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  17.08.2013 21:38
W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 1/16 finału Pucharu Polski, Zawisza Bydgoszcz pewnie 3:1 pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin. Rywalem drużyny Ryszarda Tarasiewicza w kolejnej rundzie będzie GKS Katowice.

Spotkanie w Szczecinie świetnie ułożyło się dla Zawiszy, który już po 11 minutach prowadził 2:0. W drugiej minucie gości z Bydgoszczy na prowadzenie wyprowadził Bernardo Vasconcelos, a niespełna dziesięć minut później drugiego gola zdobył Piotr Petasz.

Nadzieję na awans gospodarzom przywrócił nowy nabytek klubu Marcin Robak, który w 27. minucie zdobył kontaktowego gola. Wynik 2:1 długo nie ulegał zmianie. Dopiero w samej końcówce piłka ponownie wylądowała w siatce. Trzeciego gola dla Zawiszy zdobył Michał Masłowski.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (1:2)
0:1 Vasconcelos 2'
0:2 Petasz 11'