LE: Hannover wygrywa z Levante, grali Polacy

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  04.10.2012 21:11
Hannover 96 spokojnie pokonał zespół z hiszpańskiej Primera Division, Levante UD. Wprawdzie Hiszpanie wyszli na prowadzenie za sprawą jedenastki Michela, jednak następnie duet Huszti i Ya Konan rozmontowali dwa razy defensywę rywala i mecz zakończył się wynikiem 2:1 (pomimo gry w dziesiątkę od bramki dla gości). W zespołach, po przeciwnych stronach zagrali Artur Sobiech i Dariusz Dudka.

Już w piątej minucie wynik otworzyć mógł Lars Stindl, ale trafił tylko w boczną siatkę. Nie było mowy o jakiejkolwiek bocznej siatce w dziesiątej minucie, kiedy to Haggui sfaulował świetnie znającego niemieckie realia Gekasa i mieliśmy rzut karny, który na bramkę zamienił Michel. Piłkarz Hannoveru wyleciał zaś z boiska z czerwienią.

Do przerwy mieliśmy jednak wynik 1:1, gdyż Artur Sobiech świetnie wypatrzył Husztiego, który ograł obrońcę, jednak ten zagrał ręką i... mieliśmy kolejny rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Huszti i z ogromnym spokojem (identycznym z jakim dobijał Śląsk w eliminacjach) pokonał bramkarza.

Tuż po wznowieniu gry stało się to, czego nikt nie oczekiwał. Sobiech zagrał do Stindla, ten uderzył, ale został zablokowany. Następnie, po złym wybiciu piłki przez Levante, Stindl znowu do niej dopadł i dograł do Ya Konana, a ten nie dał szans bramkarzowi.

Ostatecznie takim wynikiem zakończyło się to spotkanie (choć Huszti mógł strzelić drugą bramkę... bezpośrednio z rożnego).

Hannover 96 - UD Levante 2:1 (1:1)
0:1 Michel 10'
1:1 Huszti 21'