Sześć bramek w Alkmaar

dodał: maaarcin  |  źródło: eredivisie.pl  |  30.09.2012 14:29
Aż sześć bramek obejrzeli w niedzielne popołudnie kibice, którzy zasiedli na trybunach AFAS Stadion. Emocjonujące widowisko stworzyły jedenastki AZ Alkmaar i RKC Waalwijk, które po równo podzieliły się zdobyczą bramką, a co za tym idzie także punktami.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla grającego w kratkę zespołu AZ, który już wp piątej minucie wyszedł na prowadzenie. Swojego premierowego gola w tym sezonie zdobył szwedzki pomocnik Viktor Elm. Radość podopiecznych Gertjana Veerbeka nie trwała jednak długo, bowiem już w 16. minucie do wyrównania doprowadził Teddy Chevalier, dla którego to czwarte trafienie w tym sezonie.

Przed przerwą kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki. W 24. minucie gospodarze ponownie byli na prowadzeniu, tym razem za sprawą znajdującego się w doskonałej formie Jozy'ego Altidore, który zanotował ósme trafienie i umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

Trzy minuty później ponownie był jednak remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się obrońca zespołu z Waalwijk Fran van Mosselveld. Wynik 2:2 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części obie drużyny dążyły do zdobycia trzeciego gola, mając nadzieję, że zapewni on im zwycięstwo w tym meczu. Już dwie minuty po wznowieniu gry pierwszy raz na prowadzenie w tym meczu wyszli goście. Tym razem swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył Henrico Drost.

Ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów. Wszystko za sprawą Adam Mahera, który cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego doprowadził do wyrównania.

AZ Alkmaar - RKC Waalawijk 3:3 (2:2)