Milan znów zawodzi

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: SerieA.pl  |  29.09.2012 19:54
Piłkarze Milanu na początek szóstej kolejki Serie A jedynie zremisowali 1:1 z Parmą. Gola dla Rossonerich zdobył Stephan El Shaarawy, ale nie wystarczyło to do zdobycia trzech punktów.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był dość spokojny. W okolicach 15. minuty spotkania dwie okazje do zdobycia gola miał Boateng, ale za pierwszym razem spudłował, a po chwili jego strzał głową został obroniony. Piłkarz Milanu w drugiej sytuacji znajdował się jednak na pozycji spalonej. W 19. minucie spotkania na bramkę Milanu uderzał natomiast Rosi, ale Abbiati spokojnie kontrolował tor lotu piłki i pozwolił jej opuścić boisko.

Pod koniec drugiego kwadransa gry okazję na gola dla Milanu miał Ambrosini, lecz nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później z rzutu wolnego uderzał natomiast Nigel De Jong, trafił jednak jedynie w stojący przed bramką Parmy mur. Siedem minut przed końcem pierwszej części gry szczęścia próbował również Bojan, ale jego uderzenie było zdecydowanie zbyt lekkie. W końcówce piłkarz ten miał dużo lepszą okazję, lecz także nie trafił i do przerwy oba zespoły nie zdobyły żadnego gola.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Massimiliano Allegriego. Piłkarze z Mediolanu pięć minut po wznowieniu gry zdołali bowiem wyjść na prowadzenie. Bojan dobrze dograł do El Shaarawy'ego, a ten bez większych problemów pokonał Mirante. Parma szybko starała się wyrównać. Okazje ku temu mieli Gobbi i Ninis, ale bez zarzutu spisywał się golkiper gości, zapobiegając utracie bramki.

W 58. minucie meczu okazję na podwyższenie rezultatu miał natomiast Boateng, lecz Mirante popisał się dobrą interwencją. Osiem minut później swego dopięła Parma. Gospodarze dzięki ładnemu trafieniu Galloppy  doprowadzili do wyrównania. Szybko starał odpowiedzieć się Bojan, lecz jego strzał obronił Mirante. W końcówce Milan miał jeszcze kilka okazji na zdobycie gola. Dwie szanse zmarnował El Shaarawy, a sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Mirante dobrze obronił uderzenie Montolivo. Mimo trzech doliczonych minut żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się remisem 1:1.

FC Parma - AC Milan 1:1 (0:0)
0:1 - El Shaarawy 50'
1:1 - Galloppa 66'