Rennes pokonało Lille

dodał: maaarcin  |  źródło: francja.goal.pl  |  28.09.2012 22:35
Stade Rennes odniosło drugie w tym sezonie ligowe zwycięstwo. Podopieczni Frederica Antonettiego przed własną publicznością pokonali 2:0 Lille OSC. Po tym spotkaniu obie drużyny zrównały się punktami.

W piątkowy wieczór na boisko wybiegły dwie drużyny, które w tym sezonie rozczarowują. Kibice po postawie Stade Rennes i Lille spodziewali się znacznie więcej. Tymczasem przed otwierającym siódmą kolejkę pojedynkiem Rennes zajmowało dopiero 18. miejsce w tabeli, natomiast Lille sklasyfikowane było na dwunastej lokacie.

Oba zespoły miały nadzieję na zdobycie w piątek trzech punktów. Dlatego też spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Tymczasem w pierwszej połowie meczu rozgrywanego na Stade de la Route de Lorient kibice nie doczekali się ani jednego gola.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 64. minuty. Wówczas po indywiduanej akcji na uderzenie z dystansu zdecydował się Jonathan Pitroipa. Nienajlepiej w tej sytuacji interweniował Mickael Landreau, który odbił piłkę przed siebie. Błąd bramkarza Lille wykorzystał Julien Feret, który dopadł do futbolówki i posłał ją do siatki nad interweniującym golkiperem.

Rennes było bliskie doprowadzenia do wyrównania dwie minuty później. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową Aureliena Chedjou, świetnie interweniował Benoit Costil, który odbił piłkę na poprzeczkę. Goście sugerowali jeszcze, że piłka po odbiciu się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową, jednak powtórki telewizyjne jednoznacznie poakzały, że tak nie było.

W 75. minucie gospodarze praktycznie rozstrzygnęli losy rywalizacji, podwyższając wynik na 2:0. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Romain Alessandrini. Lille nie było w tym meczu stać na zdobycie choćby jednego gola.

Stade Rennes - Lille OSC 2:0 (0:0)