Podsumowanie 7. kolejki 2. Bundesligi

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  27.09.2012 22:10
Pierwsza ligowa wygrana FC Köln była bodaj największą niespodzianką 7. kolejki 2. Bundesligi, rozgrywanej w środku tego tygodnia. Kozły pokonały FSV Fraknfurt, który stracił trzecie miejsce w tabeli na rzecz FC Kaiserslautern.

Na Rhein-Energie-Stadion we wtorkowym spotkaniu gole padły dopiero po przerwie. Tuż po wznowieniu gry prowadzenie gospodarzom dał Tobias Strobl, a dziesięć minut przed końcem meczu podwyższył je Adil Chihi. Honorowe trafienie frankfurtczycy zdobyli dopiero w doliczonym czasie i pierwsza w tym sezonie wygrana Kolonii stała się faktem. Niewielki udział miał w niej Adam Matuszczyk, który na boisku pojawił się tylko na ostatnie pięć minut.

Inny zespół z czołówki Energie Cottbus nie zawiódł o pokonał u siebie Paderborn 2:1, umacniając się na pozycji wicelidera. Drobne problemy z zagarnięciem trzech punktów miał pierwszy zespół w tabeli Eintracht Brunszwik, który pokonał ostatni MSV Duisburg 3:0. Wynik na pierwszy rzut oka jest wysoki, ale wszystkie bramki padły pomiędzy 80. a 87. minutą.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł TSV 1860 Monachium, który pokonał na wyjeździe w derbach FC Ingolstadt 2:0, a pełne 90 minut w tym meczu rozegrał Grzegorz Wojtkowiak. Jeden punkt więcej od Lwów ma obecnie Hertha Berlin, która w środę wygrała na Olympiastadion z Dynamem Drezno 1:0, a zwycięską bramkę dla stołecznych zdobył obrońca gości Romain Bregerie, który już w piątej minucie pechowo skierował piłkę do własnej siatki.

Zwycięstwa w tej kolejce odniosły także dwa beniaminki VfR Aalen i Jahn Regensburg, który ograł innego nowicjusza SV Sandhausen. Ponadto Erzgebirge Aue podzieliło się punktami z Unionem Berlin i obie drużyny wciąż okupują pozycje z dolnych rejonów tabeli, mając na koncie po pięć punktów.

Potknięcie FSV Frankfurt w czwartek z zimną krwią wykorzystał FC Kaiserslautern, który pokonał w Bochum VfL 2:1, tracąc bramkę dopiero w końcowych minutach. Cały mecz rozegrał w barwach Czerwonych Diabłów Ariel Borysiuk.