Betis vs Atletico

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  25.09.2012 15:49
Pasjonująco zapowiada się zaległe spotkanie trzeciej kolejki Primera Division pomiędzy Realem Betis a Atletico Madyt. Obie drużyny świetnie zainaugurowały sezon i można oczekiwać naprawdę emocjonującego widowiska.

Podopieczni Diego Simeone mogą pochwalić się passą 12 spotkań bez porażki. Z kolei w czterech ligowych meczach zawodnicy Los Colchoneros strzelili 11 bramek, co daje drugi rezultat w Primera Division. Nieco gorzej wygląda gra obronna. W spotkaniu czwartej kolejki z Rayo Vallecano piłkarze z Madrytu prowadzili do 82. minuty 4:0, aby ostatecznie wygrać 4:3. Również w ostatniej kolejce do końca można było drżeć o wynik. Atletico pokonało Real Valladolid 2:1.

Prawda jest jednak taka, że start sezonu jest dla fanów klubu z Vicente Calderon wprost wymarzony. 10 punktów w czterech ligowych meczach plus świetne wyniki na europejskiej arenie ( wygrana z Chelsea w Superpucharze, zwycięstwo z Hapoelem na inaugurację fazy grupowej LE), sugerują, iż może to być kolejny świetny rok dla zawodników argentyńskiego trenera.

Dobry nastrój nie opuszcza również kibiców Los Verdiblancos. Sobotnie zwycięstwo u siebie z Espanyolem 1:0 było już trzecim w obecnym sezonie La Liga. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Paulao, którego jednak nie obejrzymy w starciu z Atletico. Filar defensywy Betisu tuż przed przerwą musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kostki. Dzięki temu w nowej drużynie zadebiutować mógł obrońca reprezentacji Polski, Damien Perquis. Występ naszego zawodnika był całkiem poprawny i wielce prawdopodobne, że ujrzymy go również w środę. Czy Perquis poradzi sobie jednak z Radamelem Falcao i innymi gwiazdami madryckiego klubu? Betis walczy o punkty, reprezentant Polski o coś znacznie większego.

W poprzednim sezonie na Estadio Benito Villamarín mieliśmy remis 2:2. Mecz miał jednak niesamowity przebieg. Goście do 86. minuty prowadzili po bramce Koke, ale w ciągu dwóch minut, po trafieniach Pozuelo i Jonathana Pereiry, Betis wyszedł na prowadzenie. Jednak w 94. minucie punkt dla Atletico uratował Falcao. Czy tym razem czekają nas podobne emocje? Miejmy nadzieję, że tak.

26.09. godz. 21:00 Real Betis Sewilla - Atletico Madryt

Typ PrimeraDivison.pl: 0:1