REKLAMA
REKLAMA

55. urodziny Camp Nou

dodał: maaarcin  |  źródło: insidespanishfootball.com  |  24.09.2012 17:58
Camp Nou świętuje dziś 55 urodziny, zaledwie kilka dni po tym jak podjęto decyzję w sprawie przeprowadzenia głosowania, które zdecyduje o jego przyszłości. W grę wchodzi jego przebudowa lub budowa całkiego nowego obiektu.

Dzisiaj stadion Camp Nou może pomieścić 98 772 widzów i jest postrzegany jako jeden z najbardziej znanych stadionów piłkarskich na świecie. Niewykluczone jednak, że wkrótce odejdzie do historii.

Szacuje się, że przebudowa obiektu może pochłonąć nawet 300 milionów euro. Dlatego też obecny prezydent klubu Sandro Rosell zapropnował możliwość wybudowania całkiem nowego obiektu za 600 milionów euro.

Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w referendum, w którym udział wezmą członkowie klubu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Animate | 24.09.2012 18:31

Czas zrobić prezent i odświeżyć go

marian_ | 24.09.2012 18:34

Barca B odziedziczy Camp Nou? xD
W sumie jestem ciekaw, co zrobią ze starym obiektem jeśli doszłoby do budowy nowego stadionu.

Narazie dług uniemożliwia podjęcie jakichkolwiek działań. Referendum ma się podobno odbyć dopiero za 3 lata, więc już na tym przykładzie widać jak odległa to perspektywa.

Camp Nou to największy stadion w Europie. Przebudowa i budowa nowego stadionu zwiększą dodatkowo pojemność. Jednak tylko budowa nowego stadionu zapewni możliwość wykorzystania wszystkich nowinek technicznych czyniąc go najlepszym na świecie.

Wembley według wiki kosztował 757 mln funtów, więc 600 mln euro może nie starczyć. Oczywiście marzy mi się nowy wielki stadion dla Barcy, podobny wielkością do tego z Korei Północnej ^^ Jeśli w ciągu najbliższych lat Barca będzie odnosić sukcesy, a dług malał z każdym rokiem coraz bardziej (mniejsze odsetki itp.) to jak najbardziej jestem za budową nowego obiektu. Jest to potężna inwestycja, ale w dłuższej perspektywie wyjdzie to klubowi na dobre.

WorldX | 24.09.2012 18:57

Niby budowa nowego stadionu jest tańsza, ale cóż - Camp Nou to Camp Nou i wiąże się z nim wiele pięknych wspomnień i po prostu szkoda by go było. Zobaczymy, jak wypadnie referendum (co prawda dopiero za kilka lat), ale trudno byłoby mi się pożegnać z CN.

matek130 | 24.09.2012 18:58

Tylko tam ciency kibice są, większość meczu cisza, nie chce im się śpiewać.

marian_ | 24.09.2012 19:29

matek130
Zależy od wagi spotkania i terminu, bo na CN przychodzi wiele turystów. Tak jest na większości największych stadionów na świecie: CN, SB, OT, AS itp. Byłem na meczu CFR Cluj i po za wykrzykiwaniem cze-ef-er ciężko mi było coś zrozumieć z ich przyśpiewek.

Nie każdemu się chce krzyczeć przez 90 minut, co jest dla mnie w 100% zrozumiałe. Chciałbym, żeby w Polsce bardziej doceniano takich kibiców "piknikowców". Stadiony byłyby pełne, bo zainteresowanie piłką jest, tyle że wiele osób po prostu często boi się pójść na stadion. Kampanie społeczne, łapanki chuliganów itp... jest z tym problem...
trochę może nie na temat, ale co tam ^^

Alexisanchez123 | 24.09.2012 19:34

życzę 100 lat i przebudowę bo to jest dla piłkarzy blaugrany święte miejsce i oby było dalej

seanbizon | 24.09.2012 21:26

Stadiony są jednak głównie dla kibiców, więc moim zdaniem to oni, a nie zarząd, powinni decydować, gdzie chcą wspierać swój klub.Coś mi się nie widzi, by Cules Barcy chcieliby zmiany stadionu. Camp Nou to kawał historii piłki nożnej, dla wielu mekka futbolu, i rozważanie wyburzenia tego stadionu, który przecież prezentuje się całkiem efektownie, wg mnie jest głupotą. W Szwecji np już właśnie żegnają historyczny dla siebie obiekt, jakby im kasy brakło, by go go zatrzymać i zostawić na jakieś koncerty, muzeum, cokolwiek. Jak tak dalej pójdzie to za kilkanaście lat będzie masa super nowych stadionów, tylko że bez wdzięku i ducha historii, bez klimatu. Oczywiście nie mówię by grać na jakichś rozpadających się budach, ale przecież Camp Nou niczego nie brakuje.

matek130 | 24.09.2012 21:40

marian_
Wiadomo, że w takich miejscach jest dużo turystów, ale miejscowych kibiców na pewno także nie brakuje i czasem mogliby trochę bardziej się wysilić.Nie twierdzę, że w ogóle nie dopingują, ale czasem mogliby się bardziej wysilić. W końcu mają u siebie taki wspaniały klub, wg mnie najlepszy na świecie.

marian_ | 24.09.2012 22:56

300 mln euro... a do banku pewnie zwrócić dwa, trzy razy tyle...  Zobaczymy jak Barca poradzi sobie z minimalizacją długu. Uwzględniając 300 mln euro za przebudowę to dług per socio może być taki sam jak dług Polski per capita :)

seanbizon
CN nikt nie ma zamiaru burzyć.  

matek130
Doping pojawia się gdy drużynie nie idzie i to jest naprawdę fajne.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy