Lazio pokonane po raz pierwszy

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: SerieA.pl  |  23.09.2012 23:03
Sporą niespodzianką zakończyło się ostatnie spotkanie czwartej kolejki Serie A. Lazio Rzym przegrało na własnym boisku 0:1 z Genoą, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Marco Borriello.

Dziesięć minut po rozpoczęciu spotkania Lazio miało znakomitą szansę na strzelenie gola. Bliski tego był Libor Kozak, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z defensorów Genoi. Goście odpowiedzieli niemal natychmiast, lecz futbolówka po strzale głową Boriello przeleciała ponad bramką. Strzał Hernanesa dobrze obronił natomiast Frey. Francuski golkiper dobrze zachował się również przy uderzeniu Candrevy.

W 32. minucie świetną szansę zmarnował także Mauro Zarate. Napastnik Lazio uderzał z woleja z dziewięciu metrów, strzelił jednak minimalnie za wysoko. Fray wygrał natomiast kolejny pojedynek z Candrevą. Jeszcze przed przerwą świetną okazję miała Genoa, ale siedem minut przed końcem pierwszej połowy Sampirisi trafił jedynie w boczną siatkę. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy rezultacie bezbramkowym.

Dwie minuty po wznowieniu gry bardzo bliski trafienia do siatki był Hernanes, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kolejną szansę miał również Candreva, lecz znów powstrzymał go golkiper Genoi. W 60. minucie groźnie zrobiło się natomiast pod bramką gospodarzy. Po strzale głową Granqvista dobrze interweniował jednak Marchetti. Lazio starało się atakować, jednak wysiłki gospodarzy nie przynosiły efektu.

W 79. minucie spotkania na prowadzenie wyszła natomiast Genoa. Po szybkim kontrataku golkiper gospodarzy pokonał Marco Borriello, dając gościom niespodziewane prowadzenie. Co gorsza, urazu przy akcji doznał jeden z piłkarzy Lazio, Giuseppe Biava. W końcówce Lazio nie stworzyło już klarownej sytuacji podbramkowej i poniosło  pierwszą porażkę w tym sezonie, przegrywając z Genoą 0:1.

SS Lazio Rzym - FC Genoa 1893 0:1 (0:0)
0:1 - Borriello 79'

Komentarze | 22 komentarzy

Aligator9 | 23.09.2012 23:10

Mecz ogladałem tylko po to aby zobaczyć Immobile i muszę przyznać, że całkiem nieźle mu szło. Borriello natomiast zagrał padakę. Nawet ten strzelony przez niego gol nie zmienia faktu, że grał gorzej niż w Juve. W całym meczu chyba tylko 2 celne podania. Za to przed Immobile wielka przyszłość.

Italia00 | 23.09.2012 23:10

Boriello katem Lazio. To brzmi zabawnie.

Czyli po 4 kolejkach tylko Juventus Turyn z kompletem punktów. :-)Wow! Juve nie przegrało w lidzę od sezonu 2010/2011...

Ale to dopiero początek tych rozgrywek. Zarówno Napoli jak i Lazio są 100% w walce o mistrzostwo.

okonJUVE | 23.09.2012 23:17

Kolejka niespodzianek. Szkoda ze Roma nie grala bo pewnie mielibysmy kolejna. ( bez obrazy oczywiscie)

wojojuve | 23.09.2012 23:17

Italia00

Nie chcę umniejszać Lazio, ale nie sądzę, aby było ich stać na mistrzostwo w tym roku. Moim zdaniem gdzieś w środku sezonu (a może nawet i już teraz) przytrafi im się seria 3-4 takich meczów. LM jak najbardziej w ich zasięgu, ale nic poza tym.

BialoCzarneSerc | 23.09.2012 23:19

Lazio było wyraźnie lepsze, ale to Genua zadała ostateczny cios. Może gdyby Lazio od początku wyszło podstawowym składem, to akcje ofensywne byłby skuteczniejsze. Ten Klose jest jak wino - im starszy tym lepszy. Brakowało tylko skutecznego wykończenia, w akcji tuż po jego wejściu na boisku. Inna sprawa, że nie powinien marnować czegoś takiego, mimo, że sam ładnie ja wypracował. W każdym razie punkty jadą do Genui. W tamtej kolejce zagrali z większym polotem, a nie udało się nawet punktu ugrać. Piłka bywa przewrotna i za to ją kochamy/nienawidzimy.

milar1 | 23.09.2012 23:21

Atakowaliśmy cały mecz, mnóstwo sytuacji, nic nie chciało wpaść, jedna akcja Genoi i gol, no cóż taka piłka...Gramy dalej, Forza Lazio!

Nunino | 23.09.2012 23:22

Fajnie ze po 4 kolejkach juz sie mowi kto bedzie walczyc o mistrzostwo. Przypomnijmy sobie sezon 10/11. 17 kolejka- Juve 5 pktow straty do lidera. 20 kolejka 7 pktow, a na koniec 7 miejsce.  Zeby czasem ktos inny nie wlaczyl sie do walki. Lazio koncowke tamtego sezonu tez za rewelacyjna nie miala i zeby znowu tak nie bylo :D

Catalina | 23.09.2012 23:22

Główni rywale zagrali w tej kolejce dla Juve miło z ich strony:)

JUVENTUS 30

Italia00 | 23.09.2012 23:23

@wojojuve

No oczywiście, że faworytem nie są. Natomiast trudno mi wskazać teraz inny klub który jest w stanie utrzymać się za Napoli i Juve na ten moment. Inter?Milan?
Oglądałem 2 z 4 spotkań Lazio w tym sezonie i przekonywała mnie ich gra w ogromnym stopniu. Dziś niestety mecz przegapiłem.

Pozdrawiam

wojojuve | 23.09.2012 23:36

Nunino

Akurat ten argument z Juventusem z sezonu 10/11 bym uznał za potwierdzający moją opinię o szansach Lazio na Scudetto. Nie twierdzę, że np w meczu z nami nie będą mieli szansy, czy nawet, że nie będą przez pewien czas liderami, ale uważam, że tak jak wtedy my, tak oni w tym sezonu prawdopodobnie złapią choćby kilkukolejkowy kryzys. Wnoszę po tym, iż zmiennicy nie są w stanie godnie zastąpić głównych zawodników i w momencie, gdy w składzie zabraknie Hernanesa, Klose i np Ledesmy to ta drużyna stanie się średnią, nie odbiegającą od takich jak Genoa, Atalanta, czy Udinese.

FANTAZJA | 23.09.2012 23:39

Błąd Lazio brak w wyjściowej 11 po drugie Lazio zmęczone meczem z Tottenhamem. Dziś zawiodło tylko Napoli pozostałe wyniki łatwo było przewidzieć.

Nunino | 23.09.2012 23:40

Dlatego uwazam, ze trzeba poczekac do okresu zimowego kiedy skoncza sie grupy w LM i LE i zacznie sie CI i porzadna gra w lidze. Ale patrzac na rezerwowych Juve mam nadzieje, ze utrzymamy tempo i boje sie o reszte calcio czy wytrzymaja sezon w swoich grupach w Europie.

Nunino | 23.09.2012 23:41

A z tym Udinese to nie przesadzajmy ze takie srednie. Co roku ma wyprzedany sklad, a i tak walczy o 3 miejsce. To juz nie nalezy do srednich. Raczej ponad :D

FANTAZJA | 23.09.2012 23:41

Błąd Lazio brak Klose *

grupio | 24.09.2012 00:10

Wg mnie: główny błąd to brak zmiany Kozaka na Rocchiego w I polowie.

wojojuve | 24.09.2012 00:17

Nunino

To prawda, ale w tym roku naprawdę dotkliwie się osłabili i nie kupili porządnych następców, więc obawiam się, że tym razem nie zajmą tego 3 miejsca. Dla mnie zespoły średnie to miejsca mniej więcej 7-14, a Udinese to dla mnie 7-8 zespół Italii.

FANTAZJA | 24.09.2012 00:32

Nie ma co jeszcze prognozować. Wiele zespołów jest osłabionych przez kontuzję.

rumburak | 24.09.2012 00:55

Frey jest francuskim a nie szwajcarskim bramkarzem. Szwajcar jest jest napastnikiem i pisze się Frei. Niby różnica niewielka a jednak.

Real Madridista | 24.09.2012 08:39

Ale lipa... Kontra i gol:-( Trzeba nad skutecznością popracować...
Pzdr.

incubus7 | 24.09.2012 16:09

hehehe, Boriello gol!

ASR_Buker | 24.09.2012 16:20

BORIELLO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meryl72 | 24.09.2012 17:00

Z naszej gry jestem bardzo zadowolony, cały zespół zagrał dobrze (cóż za odmiana po poprzednich sezonach), zdecydowanie liderem był dzisiaj Hernanes; Kozak i Maurito błyszczeli najsłabiej. Bolączką okazała się skuteczność (nad którą trzeba popracować). Oddaliśmy kilkanaście (20 ?) strzałów na bramkę, a w odpowiedzi Genua zaprezentowała jedną, ale skuteczną kontrę; z takiej też racji można mieć do ostatecznego rezultatu wątpliwości, szczególnie co do jego słuszności :> (zaryzykowałbym przypuszczenie, że to minus ofensywnego stylu, jaki próbujemy wprowadzić w życie).

Według mnie Trener przeprowadził zmiany zbyt późno, ale pomijając to, nie mam większych zastrzeżeń.
Szkoda urazu Biavy.

Zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze, chyba najlepiej w tym sezonie, a ponieśliśmy porażkę.
Zadziwiające.
Mimo wszystko widać postęp w grze zespołu i jeżeli ta przegrana ma nam służyć jako doświadczenie i swoista lekcja, to uważam, że nie ma powodów do większych obaw/zmartwień.

Teraz trzeba przygotować się do środowego meczu z Napoli.