Bayern wygrał w Gelsenkirchen

dodał: maaarcin  |  źródło: goal.pl  |  22.09.2012 17:23
Hit czwartej kolejki Bundesligi dla Bayernu Monachium! Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na Veltins-Arenie była wyrównana, ale bramki nie padły. Po przerwie padło natomiast Schalke, które po dwóch ciosach Kroosa i Müllera nie zdołało się podnieść. Bayern pozostaje więc liderem tabeli, mając komplet punktów.

Przed tym spotkaniem wiele mówiło się o kontuzjach i stanie zdrowotnym poszczególnych zawodników. Ostatecznie do Gelsenkirchen nie pojechał mający problemy z udem Franck Ribery, a w wyjściowej jedenastce Schalke pojawił się zarówno przeziębiony ostatnio Klaas-Jan Huntelaar, jak i mający problem ze stawem skokowym Jermaine Jones.

Obie drużyny zaczęły mecz bardzo ostrożnie i atakując zawsze starały się nie zapomnieć o defensywie. Przewagę w pierwszej połowie posiadał Bayern, zarówno w posiadaniu piłki, jak i w sytuacjach bramkowych. Bawarczycy stworzyli bowiem jedyną niemalże stuprocentową okazję w tej części gry.

W 25 minucie pod dobrym rozegraniu piłki pomiędzy Robbenem i Krossem z lewej strony dośrodkowywał drugi z nich, ale zagraną na długi słupek futbolówkę źle zaatakował Mario Mandżukić, który główkował nad poprzeczką. Chorwat mógł żałować, bo miał sporo miejsca, a z jego strony bramki praktycznie nikt nie pilnował.

Schalke odpowiedziało strzałem w boczną siatkę Klaas-Jana Huntelaara, a później w podobnej okazji co Mandżukić znalazł się Julian Draxler, który jednak nawet nie zdołał oddać strzału. Do przerwy było zatem bez bramek, a bardziej wybredni kibice mogli czuć się zawiedzeni ostrożną grą obu drużyn.

Po zmianie stron Bayern szybko rozprawił się z przeciwnikiem. W 55 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Toni Kroos i Thomas Müller, a bramkarza technicznym strzałem w długi róg pokonał pierwszy z nich.

Rozgrywający do tego momentu bezbarwne zawody Müller dostał wiatru w żagle i trzy minuty później przeprowadził znakomitą akcję, przesądzając o losach spotkania. Skrzydłowy Bayernu na prawym skrzydle ograł Christiana Fuchsa zakładając mu siatkę, wpadł z piłką w pole karne i widząc niezdecydowanie obrońców rywali chytrym i niespodziewanym strzałem po ziemi podwyższył na 2:0.

Znakomita akcja reprezentanta Niemiec praktycznie rozstrzygnęła ten mecz. Bayern w kolejnych minutach spokojnie utrzymywał się przy piłce, nie forsując tempa, ale też nie przeciążając swoich obrońców. Podminowane Schalke zdołało atakować tylko sporadycznie, ale chaotyczne szarże nie przyniosły zmiany wyniku.

Wygrana 2:0 pozwoliła drużyna Juppa Heynckesa utrzymać pierwszą pozycję w tabeli, którą przez niecałą dobę zajmował Eintracht Frankfurt.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium     0:2 (0:0)
0:1 Kroos 55'
0:2 Müller 58'

Schalke - Fuchs 76', Matip 79'

Schalke: Unnerstall - Höwedes, K. Papadopoulos, Matip, Fuchs - J. Jones (78' Höger), Neustädter - Farfan, Holtby (62' Barnetta), Draxler (63' Afellay) - Huntelaar

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Badstuber - Luiz Gustavo, Schweinsteiger (89' Tymoszczuk) - Robben (84' Shaqiri), Kroos, T. Müller - Mandzukić (70' Javi Martinez)

sędzia: Knut Kircher (Rottenburg)

Zapis relacji na żywo"

90+3 - Strzał Huntelaara w boczną siatkę na zakończenie spotkania. Bayern wygrywa w szlagierze 2:0 i utrzymuje pierwszą pozycję w tabeli!

90 min - Sędzia doliczył dwie minuty. Ale piłkarze czekają już na koncowy gwizdek

89 min - Schweinsteigera zmienił Anatolij Tymoszczuk

88 min - Strzał w mur z rzutu wolnego Högera, potem główka Papadopoulosa, ale bez przekonania

84 min - Kolejna zmiana. Za Robbena Shaqiri. I kolejna akcja Müllera. Z rzutu rożnego jednak nic nie wyszło. Siadło tempo. Bayern gra spokojnie i z zimną krwią utrzymuje korzystny wynik

81 min - Pressing i odbiór Farfana, który także pokusił się o strzał z dystansu, ale na raty wybronił to Neuer

79 - Kartka dla Matipa za faul na Robbenie

78 min - W miejsce Jonesa Höger

77 min - Specyficznie wykonany rzut wolny, ale nikt nie przeciął lecącej wzdłuż bramki piłki, by wpakować ją do siatki

76 min - Indywidualna akcja Robbena i indywidualna kara dla Fuchsa. Pierwsza żółta kartka w tym meczu

74 min - Bayern próbuje pobić rekord utrzymania się przy piłce... Dopiero Papadopoulos przerwał akcję liczącą sobie zapewne kilkadziesiąt podań

70 min - Schodzi Mandżukić, wchodzi Javi Martinez, a na środek ataku idzie Thomas Müller

66 min - Robben sam na sam, ale delikatnego loba spodziewał się Unnerstall, który sięgnął zagraną przez Holendra piłkę!

63 min - Podwójna zmiana Huuba Stevensa. Wchodzą Afellay i Barnetta, a schodzą Holtby i Draxler

60 min - Sędzia nie dostrzegł pozycji spalonej Müllera po podaniu Robbena i skrzydłowy Bawarczyków znów uderzył, tym razem obok bramki

58 min - Müller! Cóż za popis! Skrzydłowy Bayernu założył siatkę lewemu obrońcy Fuchsowi, wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta po ziemi, wykorzystując niezdecydowanie defensywy Schalke. 2:0 dla gości!

55 min - GOOOOL. Toni Kroos! - Tym razem dobrze przed polem karnym zachował się Müller, który powalczył z obrońcą i odegrał w pole karne do Kroosa, a ten technicznym strzałem w długi róg pokonał raczej bezradnego Larsa Unnerstalla

53 min - I znów zawodzi Müller, który niecelnie główkował po dobrym dośrodkowaniu Badstubera

51 min - mógł odpowiedzieć Müller, który jednak po dobrym podaniu nie trafił czysto w piłkę i nie zdołał oddać strzału

50 min - fatalny błąd Boatenga nie wykorzystany ani przez Draxlera, który zagubił się w dryblingu, ani przez Farfana, który został zablokowany, ani przez Holtby'ego, który uderzył niecelnie z dystansu

46 min - Piłkarze ponownie na boisku.

45 min - Koniec pierwszej połowy. Obie drużyny bardzo ostrożne. Wyprowadzane ataki są przemyślane, bez uszczerbku dla dominującej w tym spotkaniu grze w defensywie. Lepszą okazję miał Bayern, który nieco częściej był przy piłce i chyba odważniej atakował rywala, ale bezbramkowy remis raczej póki co jest sprawiedliwy

45 min - Müller tym razem pokazał się na lewej stronie, zagrał do Robbena w pole karne, ale ten źle przyjął piłkę, a w walce o jej odzyskanie faulował rywala

44 min - Wrzutka z lewej strony Fuchsa, ale strzał jednego z gospodarzy zablokowany w ostatnim momencie

42 min - Draxler drybluje w polu karnym naprzeciwko Lahma, ale tym razem pewna i świetna interwencja niemieckiego defensora. Róg nie przyniósł większego zagrożenia

41 min - fatalne zagranie Schweinsteigera na aut, nagrodzone brawami przez miejscową publikę

39 min - Akcja trójki Huntelaar-Holtby-Farfan zakończona dryblingiem Peruwiańczyka, który chyba zbyt łatwo oszukał Badstubera i strzelił mocno na bramkę. Na posterunku był jednak Neuer

37 min - Robben przeszedł do środka i dobrym podaniem świetnie znalazł Kroosa. Ten mu odegrał dość niedokładnie, ale Holender ambitnie "dzióbnął" piłkę i wpadł z nią w pole karne uprzedzając rywala. Niestety dla niego nadział się na Matipa

35 min - Bayern nieco przyspieszył rozegranie pod polem karnym Schalke, ale akcja zakończona bardzo niecelnym uderzeniem z 17 metrów Müllera

31 min - Huntelaar miękko dośrodkował do Draxlera na piąty metr, ale ten mimo że nie miał obstawy, to nie potrafił oddać strzału głową i praktycznie został tylko trafiony piłką

28 min - Odpowiada Schalke akcją dwójki Jones-Huntelaar. Pomocnik zagrał prostopadle do holenderskiego napastnika, ale ten trafił z ostrego kąta tylko w boczną siatkę.

25 min - Chyba pierwsza taka groźna sytuacja Bayernu. Po rzucie wolnym i krótkim rozegraniu piłka trafiła na 16 metr do Robbena, który świetnie zagrał do Kroosa a ten wrzucił na długi słupek, tyle że Mandżukić główkował nad poprzeczką, a miał praktycznie otwartą drogę do bramki

24 min - Świetny odbiór w środku pola Luiza Gustavo i równie znakomite podanie do Kroosa, ale ten zagrał za mocno do Robbena i szansa na kontrę zaprzepaszczona

22 min - Daleko zapędził się w indywidualnej akcji środkowy obrońca Matip. Skończyło się na wybiciu piłki przez defensora Bayernu.

20 min - rzut wolny lewą nogą wykonywał Arjen Robben. Holender zagrał ładnie, ale dobrym piąstkowaniem wykazał się bramkarz Schalke

17 min - Świetnie Draxler ograł Lahma na lewej stronie, wycofał do Holtby'ego, a wrzutkę środkowego pomocnika próbował wykorzystać skaczący do główki Huntelaar. Znów bez powodzenia.

15 min - dość długa akcja Schalke zapoczątkowana przerzutem do Draxlera zakończyła się wrzutką z drugiej strony. Höwedes znów jednak dośrodkował w ręce Neuera

12 min - Mandżukić wywalczył piłkę spod nóg Matipa, ale pogubił się bięgnąc w kierunku bramki i pozbawił się okazji bramkowej

10 min - Müller wygrał główkę w polu karnym po wysokim dośrodkowaniu, ale zagranej przed bramkę futbolówki nie sięgnął atakujący bez przekonania Kroos i ta wylądowałą w rękach Unnerstalla.

8 min - Schweinsteiger pojawił się na lewej stronie i otrzymał dobrą piłkę od Robbena, któremu odegrał z powrotem. Holender został jednak zablokowany w polu karnym przed środkowych obrońców Schalke.

6 min - Farfan rozpędził się środkiem boiska i uderzył z dystansu z lewej nogi, ale w sam środek bramki i bez kłopotów interweniował Nueuer.

5 min - Draxler drybluje w polu karnym Bayernu, ale przewrócił się w końcowej fazie swoich popisów.

3 min - Piłkę przejęło Schalke. Wrzutka z prawej strony Höwedesa była jednak za głęboka i futbolówka wylądowała w rękach Manuela Neuera.

2 min - Zaczęło się spokojnie. Bayern rozgrywa piłkę od tyłu.

1 min - Sędzia Knut Kircher zagwizdał po raz pierwszy i "Ein Klassiker" rozpoczęte! Trybuny Veltins-Arena oczywiście wypełnione do ostatniego miejsca.

0' - Bayern rok temu wygrał w Gelsenkirchen 2:0, co było 12 zwycięstwem Bawarczyków na terenie Schalke. Gospodarze także wygrywali 12-krotnie, licząc jedynie mecze przed własną publicznością. 18 razy padał natomiast remis w meczach Schalke-Bayern. Bilans ogólny meczów w Bundeslidze oczywiście korzystny dla monachijczyków, którzy wygrali 41 z 84 meczy z Schalke.

0' - Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Jest jedna niespodzianka. Ostatnie problemy zdrowotne nie wykluczyły występu Jermaine'a Jonesa i Klaas-Jana Huntelaara po stronie Schalke, ale po stronie Bayernu zabrakło choćby na ławce rezerwowych mającego problem z udem Francka Ribery'ego. W składzie Bawarczyków znalazł się za to Bastian Schweinsteiger, choć niektóre niemieckie media spodziewały się występu od pierwszej minuty Javiego Martineza.