LE: Juanfran daje zwycięstwo Levante

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  20.09.2012 23:06
Zwycięstwem zmagania w grupie L Ligi Europy zainaugurowali piłkarze Levante. Podopieczni Juana Ignacio Martineza pokonali Helsingbrogs, a strzelcem jedynej bramki został były reprezentant Hiszpanii, 36-letni Juanfran.

Z punktu widzenia polskiego kibica najważniejszą przedmeczową informacją był brak w kadrze Levante Dariusza Dudki. Reprezentant Polski, który miał wzmocnić linie defensywy szóstej ekipy La Liga poprzedniego sezonu, w barwach nowego klubu zagrał dotychczas zaledwie 15 minut.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Goście potrafili się skutecznie bronić i od czasu do czasu próbowali atakować bramkę Navasa. Nie udało im się jednak uniknąć straty bramki, której autorem został 36-letni Juanfran. Obrońca, będący w kadrze Hiszpanii na Mistrzostwach Świata w 2002 roku, zdobył gola po błyskawicznie rozegranym rzucie wolnym.

W drugiej połowie goście ze Szwecji odważniej zaatakowali. Tuż po przerwie w świetnej sytuacji w polu karnym znalazł się Durdic, ale został skutecznie zablokowany przez Ballesterosa. Kilka minut później bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzał Larsson. Navas wybił piłkę przed siebie, dobijał Bedoya, jednak bardzo nieprecyzyjnie.

W 62. minucie na bramkę gości popędził Angel, ale uderzył niecelnie. Chwilę później w ekwilibrystyczny sposób próbował odpowiedzieć Durdic, ale i jemu zabrakło szczęścia.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ambitnym gościom ze Szwecji zabrakło atutów w ofensywie, które mogłyby pomóc wywieźć z Hiszpanii korzystny rezultat. Tym samym, po remisie Twente z Hannoverem, to ekipa z Walencji jest pierwszym liderem grupy L Ligi Europy.

Levante UD - Helsingborgs 1:0 (1:0)
1:0 Juanfran 40'

Helsingborgs - Bedoya 36'

Levante: Navas - Navarro, Juanfran, Ballesteros, Lopez, Iborra, Rios (87' Pallardo), Juanlu, Michel (60' Barkero), Diop, Angel ( 72' Ruben Garcia)

Helsingborgs:: Hansson - Baffo, Andersson, Larsson, Uronen, Mahlangu (85' Alvaro), Lindstrom (73' Bouaouzan) , Gashi, Bedoya, Accam (64' Sorum), Durdic

sędzia: A. Kulbakov ( Białoruś)