LM: Wygrana Schalke w Pireusie

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  18.09.2012 22:39
Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało w Pireusie z Olympiakosem 2:1 w swoim pierwszym meczu w grupie B Ligi Mistrzów. Podopieczni Huuba Stevensa wyszli na prowadzenie przed przerwą, a wygraną zagwarantowali sobie w 62 minucie po strzale Huntelaara, który padł w trakcie szalonych pięciu minut.

Wystaw noty zawodnikom Olympiakosu i Schalke >>

Olympiakos zaczął od mocnego uderzenia i znakomitej szansy Paulo Machado, który w piątej minucie znalazł się sam w polu karnym. Portugalczyk jednak nie zdecydował się na strzał, ale przerzucił piłkę ponad bramkarzem szukając dogrania do wbiegającego partnera. Zbyt lekkie zagranie sprzed linii bramkowej wybił defensor Schalke Joel Matip.

Przewaga gospodarzy utrzymywała się przez kolejne minuty, a po jednym z rzutów rożnych niewiele zabrakło, by głową piłkę do bramki skierował Rafik Djebbour. W 38 minucie główką bramkarza Olympiakosu pokonał Kyriakos Papadopoulos, ale po chwili wahania sędzia gola nie uznał, kierując się decyzją arbitra bramkowego. Ten dopatrzył się faulu Greka na golkiperze gospodarzy.

Ta sytuacja zmobilizowała niemiecki zespół, który w 41 minucie wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jeffersona Farfana dokładną główką gola zdobył nabiegający na pierwszy słupek kapitan Schalke Benedikt Höwedes.

Goście na początku drugiej połowy kontynuowali dobrą grę z końcówki pierwszej części i omal w 52 minucie nie podwyższyli wyniku. Ze strzałem z dystansu Christiana Fuchsa nie za bardzo poradził sobie Balasz Megyeri, ale dobijający z pięciu metrów Tranquillo Barnetta fatalnie przestrzelił.

Zanim upłynęła godzina gry piłkarze obu zespołów pokusili się o odrobinę szaleństwa. Po błędzie defensywy Schalke z niewielkiej odległości na bramkę Larsa Unnerstalla strzelali David Fuster i Djamel Abdoun, ale ich strzały zablokowali Matip i Fuchs. Chwilę później, w 58 minucie, Abdoun już zdołał trafić do siatki. Podawał Djebbour, a drugi z Algierczyków celnie uderzył z lewej nogi.

Odpowiedź Schalke była natychmiastowa. Świetnie z pierwszej piłki w pole karne zagrał Lewis Holtby, a silnym strzałem po ziemi ponownie prowadzenie dla Niemców odzyskał Klaas-Jan Huntelaar. Piłka po strzale Holenda odbiła się od prawego słupka bramki i wpadła do siatki.

Dosłownie dwie minuty później ten sam słupek tym razem przeszkodził Huntelaarowi w zdobyciu gola. We własnym polu karnym faulu dopuścił się Kostas Manolas, który podcinał Barnettę i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł „Hunter”, ale jego mocny strzał odbił się właśnie od słupka i piłka wyszła poza pole karne. To piłkarskie szaleństwo trwało pięć minut i praktycznie skumulowalo większość emocji w tym meczu.

Piłkarze Olympiakosu starali się doprowadzić do remisu, ale ich gra była rwana, a sytuacje bramkowe wykańczane niedokładnymi strzałami. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Königsblauen, którzy zgarnęli bardzo ważne trzy punkty w pierwszym meczu grupy B.

Olympiakos Pireus – Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2 (0:1)
0:1 Höwedes 41'
1:1 Abdoun 58'
1:2 Huntelaar 59'