Czwarte zwycięstwo Widzewa!

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  16.09.2012 16:21
Uważany przed sezonem za jednego z głównych kandydatów do spadku z Ekstraklasy, Widzew Łódź po czterech kolejkach z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego tym razem skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Alex Bruno.

Wystaw noty zawodnikom Zagłębia i Widzewa >>

Widzew przystępował do niedzielnego spotkania z kompletem punktów na koncie. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali przed własną publicznością. Teraz liczyli na zdobycie trzech oczek w Lubinie. Z zamiarem odniesienia zwycięstwa do pojedynku przystępowało również jednak Zagłębie.

Pierwszą bramkową sytuację w 13. minucie stworzyli gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, do piłki doszedł Elton Lira, ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w słupek.

Odpowiedź Łodzian była skuteczniejsza. Goście wykorzystali fatalne błędy defensywy Zagłębia. Po podaniu debiutującego w Ekstraklasie Lebiediewa, sam na sam z Gliwą znalazł się Alex Bruno i ładnym lobem posłał piłkę do siatki.

Zagłębie nie miało pomysłu na to jak odpowiedzieć. Tymczasem kolejne sytuacje stwarzał sobie Widzew. Dwie okazje do zdobycia bramki miał Lebiediew, jednak w obu w przypadkach uderzał obok słupka. Bliższy trafienia do siatki był w 36. minucie Dudek, po którego mocnym uderzeniu z dystansu skutecznie interweniował Gliwa.

Gospodarze bramkową sytuację stworzyli sobie trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obok bramki główkował jednak Reina.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy zdecydowanie groźniej było pod bramką Zagłębia. Groźnie z dystansu uderzał dwukrotnie Dudek, minimalnie niecelnie strzelał również Rybicki. Bramkarz Widzewa do interwencji zmuszony został dopiero w 66. minucie. Wówczas celnie głową uderzał Reina, ale Mielcarz popisał się bardzo ładną paradą.

W 74. minucie doskonałą okazję do zdobycia drugiego gola zmarnowali goście. Pojedynek z Widanowem wygrał Phibel i miał przed sobą tylko Gliwę. Obrońca Widzewa uderzył jednak nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie podopieczni Radosława Mroczkowskiego kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie mogli cieszyć się z czwartego kolejnego zwycięstwa.

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
0:1 Alex Bruno 21'