Pierwsza wygrana Sochaux, remis Bordeaux

dodał: MW  |  źródło: Francja.goal.pl  |  15.09.2012 21:55
Piłkarze Sochaux zdobyli pierwsze punkty w nowym sezonie Ligue 1, pokonując na wyjeździe Saint Etienne 1:0. Bezbramkowym remisem zakończyła się natomiast konfrontacja Valenciennes z Bordeaux.

Zadanie, przed jakim stanęli piłkarze Erica Hely’ego było tym łatwiejsze, że od dziewiątej minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Z powodu czerwonej kartki z boiska wyrzucony został bowiem pomocnik gospodarzy Jonathan Brison.

W błędzie byli jednak kibice, którzy sądzili, że mecz będzie toczony pod dyktando przyjezdnych. Grające w przewadze Sochuax oddało zaledwie jeden strzał na bramkę rywala. Co ciekawe, znalazł on drogę do siatki. Szczęśliwcem, który na kwadrans przed końcem przesądził o losach spotkania, był Jonathan Brison.

Piłkarze Saint Etienne, którzy dla porównania uderzali w światło bramki aż osiem razy, mogli mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Dogodnych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali m.in. Brandao i Pierre-Emerick Aubameyang.

Sobotnia wygrana oznacza, że Sochaux opuściło ostatnie miejsce w tabeli. Mimo zdobytych punktów, gra, jaką zaprezentowali przyjezdni, nie może napawać na przyszłość optymizmem.

Saint Etienne - FC Sochaux 0:1 (0:0)
0:1 Doubai 75'

Zarówno Valenciennes, jak i Bordeaux udanie weszli w nowy sezon, a ich sobotnią konfrontację określano mianem najciekawszego meczu wieczoru. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Żyrondystów, a udane zawody rozgrywał reprezentant Polski - Ludović Obraniak. Zawodnik ten nie tylko rozgrywał piłkę w drugiej linii, ale i kilkakrotnie uderzał na bramkę rywala. Najbliżej zdobycia gola był niewątpliwie Benoit Tremoulinas, którego strzał zatrzymał się na słupku.

Obraz gry zmienił się znacznie po przerwie, kiedy do słowa zaczęli dochodzić coraz częściej gospodarze. Mimo okazji Mathieu Dosseviego i Anthony’ego Le Talleca, Valenciennes nie zdobyło ani jednego gola. Ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Bordeaux, które zostało doścignięte przez Paris Saint-Germain, spadło na czwartą lokatę w tabeli. Jeden punkt mniej zgromadzili z kolei podopieczni Daniela Sancheza, którzy plasują się na miejscu szóstym.

Valenciennes - Bordeaux 0:0