REKLAMA
REKLAMA

Lehmann zagra na Paraolimpiadzie?

dodał: MW  |  źródło: ASInfo  |  11.09.2012 13:45
Jens Lehmann nie wyklucza powrotu do gry. Niemiecki bramkarz wyraził zainteresowanie możliwością występu w reprezentacji swojego kraju podczas... Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

42-letni Lehmann rozstał się z narodową kadrą po Euro 2008, a piłkarską karierę zakończył w 2011 roku. Mimo to nie powiedział ostatniego słowa i ma plany, by wrócić na boisko. Były golkiper Arsenalu chciałby reprezentować swój kraj podczas Igrzysk Paraolimpijskich za cztery lata w piłce nożnej pięcioosobowej osób niewidomych.

Według regulaminu, jest to możliwe. W tej bowiem dyscyplinie zespół tworzą bramkarz plus czterech piłkarzy z pola. Ci ostatni koniecznie muszą mieć całkowicie zasłonięte oczy, natomiast bramkarz może widzieć, ale nie może opuścić swojego pola karnego.

- To byłaby rewelacja, gdyby Jens do nas dołączył - nie ukrywa trener niemieckiej reprezentacji osób niewidomych i niedowidzących, Ulrich Pfisterer.

Zdaniem prezydenta Niemieckiego Związku Osób Niepełnosprawnych, Friedhelma Juliusa Beuchera, przypadek Lehmanna może sprawić, że inne reprezentacje też skorzystają z takiej możliwości. - Bramkarz nie musi być osobą niepełnosprawną, więc każdy golkiper ma szansę zagrać na paraolimpiadzie - mówi Beucher.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

KaeM16 werder | 11.09.2012 16:20

Jakim cudem niewidomi grają w piłkę? Pytam całkiem poważnie, bo nie wyobrażam sobie tego.

Michal142 | 11.09.2012 16:37

Pewnie mają jakieś sposoby treningu, może grają na pamięć, a poza tym pewnie mają inne zmysły ostrzej wyczulone. Na pewno sobie jakoś radzą.

rebuzz | 11.09.2012 18:36

Jest przewodnik, który kieruje swoimi piłkarzami (wydaje im komendy gdzie iść, jak się ustawić itd) opisuje sytuację na boisku. Poza tym w piłce są umieszczone dzwoneczki, dzięki czemu osoby niewidome mają łatwiejszą możliwość zlokalizowania piłki na boisku.

A co do Jensa w takiej reprezentacji to mówię stanowcze NIE. To powinna być szansa dla innych.

Pozdrawiam
HEJA BVB!!

KaeM16 werder | 11.09.2012 19:26

rebuzz - jeśli już tak sie orientujesz, to powiedz mi proszę, czy padł tam kiedykolwiek jakiś gol? Gola strzelonego przez niewidomego widomemu bramkarzowi tez nie potrafię sobie wyobrazić.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy