REKLAMA
REKLAMA

Magath: Nasi Brazylijczycy za często do siebie podają

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło: Eurosport  |  05.09.2012 14:35
Felix Magath znalazł przyczynę wysokiej porażki jego VfL Wolfsburg z Hannoverem 96. Według niemieckiego szkoleniowca takiej sytuacji winni są brazylijscy zawodnicy występujący w barwach Wilków, którzy zdecydowanie za często wymieniają piłkę między sobą.

VfL Wolfsburg przegrał w niedzielne popołudnie na swoim boisku z Hannoverem 96 aż 0:4. Tak wysoka porażka gospodarzy wywołała spory szum w niemieckich mediach, które szukając przyczyny udały się do Magatha.

– Nasi Brazylijczycy zdecydowanie za często podają piłkę tylko do siebie nawzajem – wyjawił szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami.  – Jestem przekonany, że nie robiąc to mają na celu tylko do klubu i nie chcą nam w żaden sposób zaszkodzić, ale musimy oduczyć ich tego nawyku. W trakcie meczu nie było to bardzo widoczne, nie rzucało się w oczy, ale po analizie spotkania i ponownym obejrzeniu go na wideo, widać było taką zależność.

Zawodnicy z Kraju Kawy, którzy wystąpili w tym meczu w zespole VfL to Fagner, Naldo, Diego i Josue. Po jednym z błędów tego ostatniego Wilki straciły gola na 0:2, którego strzelcem był Artur Sobiech.

– Josue chciał podać do Diego, mimo, że Marcel Schaefer był zdecydowanie lepiej ustawiony. To właśnie przez takie zagrania tracimy szansę na gola i narażamy się na kontrataki – podsumował Magath.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Carool | 22.09.2012 15:39

To trzeba im wyrobić nawyk podawania do zawodników na czystych pozycjach Inaczej taka brazyliada może zaszkodzić zespołowigoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy