Mistrz pokonał wicemistrza

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  02.09.2012 18:51
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Śląska Wrocław. Aktualny mistrz Polski skromnie 1:0 pokonał przed własną publicznością Ruch Chorzów. Jedyna bramka meczu padła dopiero w 88. minucie po strzale Mateusza Cetnarskiego z rzutu karnego.

Wystaw noty zawodnikom Śląska i Ruchu >>

Niedzielny pojedynek aktualnego mistrza z aktualnym wicemistrzem Polski miał być przełamaniem jednej z drużyn. Śląsk i Ruch fatalnie rozpoczęły nowy sezon i liczyły, że w niedzielnym meczu uda im się przerwać złą passę.

W pierwszej połowie inicjatywę mieli gospodarze, którzy po raz pierwszy grali bez Oresta Lenczyka na szkoleniowej ławce. Jego miejsce tymczasowo zajął Paweł Barylski, który był asystentem doświadczonego trenera.

Wrocławianie starali się atakować, ale nie potrafili zmusić do interwencji Michala Peskovicia. Wszystkie strzały gospodarzy mijały bramkę Niebieskich. Zupełnie bezrobotny był natomiast Marian Kelemen. Rywale w pierwszych trzech kwadransach nie oddali bowiem ani jednego strzału.

Drugą połowę zdecydowanie odważniej rozpoczęli podopieczni Tomasza Fornalika. W 53. minucie interweniował musiał Kelemen, ale nie miał problemów z obroną strzału Pavla Sultesa. Drużynę Ruchu zdecydowanie rozruszało wejście na boisko Arkadiusza Piecha.

Napastnik Ruchu w jednej z sytuacji był bliski trafienia do siatki. Po szybkiej akcji i ładnym uderzeniu sprzed pola karnego, piłka przeszła jednak tuż obok słupka. Wrocławianie mieli natomiast problem ze skonstruowaniem jakiejkolwiek akcji.

Dopiero w 84. minucie było groźniej pod bramką Ruchu, gdy piłka spadła pod nogi Johana Voskampa. Holender uderzył jednak nieczysto i futbolówka minęła bramkę. Dwie minuty później fatalnie w polu karnym interweniował Kikut, który zagrał piłkę ręką. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Śląska. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Mateusz Cetnarski. Trafienie to okazało się trafieniem na wagę trzech punktów.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
1:0 Cetnarski (k.) 88'