Gol Kuby i remis BVB

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  01.09.2012 17:24
Jakub Błaszczykowski zdobył pierwszego gola w nowym sezonie Bundesligi. Trafienie reprezentanta Polski dało jednak Borussii Dortmund jedynie remis w starciu na Easy-Credit-Stadion z FC Nürnberg. "Kuba" na boisku przebywał do 79 minuty.

Po raz pierwszy w tym sezonie w Bundeslidze wystąpił Łukasz Piszczek, którego ominęło zeszłotygodniowe spotkanie z Werderem Brema (2:1). W jedenastce Borussii Dortmund znaleźli się także pozostali dwaj Polacy Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, za to zabrakło w niej Mario Götze i Kevina Großkreutza. Tego drugiego na lewym skrzydle zastąpił Ivan Perisić. Do wyjściowego składu Norymbergi, która na inaugurację pokonała HSV, powrócił natomiast czeski napastnik Tomas Pekhart.

Borussia zgodnie z oczekiwaniami zdominowała grę już od pierwszych minut, a pierwszy kwadrans przewagi strzałem zwieńczył Sebastian Kehl. Środkowy pomocnik po przyjęciu piłki na klatkę piersiową uderzył mocno z dystansu z lewej nogi, ale jego uderzenie świetnie sparował strzegący bramki FCN Raphael Schäfer.

Norymberga nie atakowała ze zbyt wielką fantazją, bardziej skupiając się na defensywie, ale w 31 minucie wywalczyła rzut rożny. Z narożnika boiska świetnie na długi słupek dośrodkował Japończyk Hiroshi Kiyotake, z piłką minął się wahający Roman Weidenfeller, a także wyskakujący Mats Hummels i do siatki strzałem głową wpakował ją Pekhart. Czech dla Norymbergii trafił po raz dziesiąty w karierze.

Dortmund do wyrównania doprowadził pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Marcel Schmelzer dośrodkowywał z lewej strony, o główkę walczył Robert Lewandowski, któremu strzału oddać się nie udało, ale piłka trafiła do Ivana Perisicia, który z kilku metrów trafił prosto w poprzeczkę. Akcja nie została jednak zaprzepaszczona, bo futbolówka trafiła pod nogi Błaszczykowskiego, który bez najmniejszych kłopotów posłał ją do bramki zdezorientowanych gospodarzy.

Pierwszy kwadrans po przerwie podobnie jak pierwsze 15 minut pierwszej połowy również był toczony w spokojniejszym tempie. Kibiców pobudził jednak Robert Mak, który świetnie minął kilku rywali i uderzył z szesnastu metrów ponad poprzeczką bramki Weidenfellera. Trzy minuty później bliscy zdobycia bramki byli dortmundczycy, ale po rzucie rożnym z linii bramkowej piłkę wybił Pinola. Strzelał Mats Hummels.

Dynamiczny Mak w dalszym ciągu nękał obronę mistrzów Niemiec i w 86 minucie omal nie zaskoczył rywali. Po przebojowej akcji prawą stroną słowacki pomocnik Norymbergi strzelił z ostrego kąta na bramkę i trafił w słupek. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie.

FC Nürnberg – Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
1:0 Pekhart 31'
1:1 Błaszczykowski 40'