El. LE: Anży zmiażdżyło AZ

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  30.08.2012 22:52
Drużyna Anży Machaczkała nie pozostawiła najmniejszych złudzeń piłkarzom AZ Alkmaar w rewanżowym meczu IV rundy eliminacyjnej. Podopieczni Guusa Hiddinka wygrali w Holandii 5:0.

O korzystnym rezultacie nie było mowy w tym spotkaniu. Przed tygodniem Kalmary przegrały tylko 0:1 na wyjeździe, na stadionie Lokomotivu Moskwa i w rewanżu przed własną publicznością najwyraźniej piłkarze AZ za bardzo uwierzyli w siebie. W starciu z dagestańskim Anży było bez szans.

Nadzieje na korzystny rezultat odebrał już w 17. minucie Mbark Boussoufa. Marokańczyk sprytnym zwodem poradził sobie z Marcelisem i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Alvarado. Bramka na wyjeździe zdobyta przez Anży oznaczała, że do awansu gospodarze potrzebowali trzech trafień.

Tuż przed przerwą przypomniało o sobie Samuel Eto'o. Niczym na treningu Kameruńczyk mijał kolejnych obrońców i swój krótki rajd zakończył skutecznym strzałem, praktycznie odbierającym szanse AZ na awans do fazy grupowej.

Na początku drugiej odsłony gospodarze próbowali jeszcze walczyć, ale w końcu osiadli z sił i nadziei. Przez ostatnie kilkanaście minut dali sobie wbić trzy bramki. Lacina Traore w 79. minucie nie chciał być gorszy od Eto'o, a więc minął kilku obrońców i podwyższył na 3:0.

Czwartego gola Anży zdobyło po błędzie bramkarza. Alvarado wybił piłkę wprost pod nogi rywala z czego po chwili skorzystał Carcela. Po jego strzale piłka zmyliła jeszcze Estebana i zatrzepotała w siatce. Piątą bramkę w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem zdobył zmiennik Eto'o, Lakhiyalov.

AZ Alkmaar - Anży Machaczkała 0:5 (0:2)
0:1 Boussoufa 17'