El. LE: Miazga w Eindhoven

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  30.08.2012 20:56
PSV Eindhoven rozgromił w rewanżowym spotkaniu czarnogórską Zetę aż 9:0 (5:0)! Dick Advocaat postawił w tym meczu na zmienników, którzy mimo to zaaplikowali rywalom niemalże dwucyfrówkę.

Były selekcjoner reprezentacji Rosji zapowiedział zmiany w składzie na reważowe spotkanie. Na boisku nie pojawili się zawodnicy na co dzień odgrywający pierwsze skrzypce, tylko dublerzy jak chociażby Waterman, Jorgensen, Manolev, Engelaar czy van Ooijen.

Kibice zobaczyli w tym meczu aż dziewięć bramek, w dodatku wszystkie dla swojego zespołu. Takie wyniki na Phillips Stadion padają raz na kilka sezonów. Strzelanie rozpoczął już w piątej minucie Jorgensen, który głową pokonał bramkarza z Czarnogóry po centrze Willemsa.

Drugiego gola dla swojego zespołu zdobył 20-letni van Ooijen. To zawodnik wprowadzony do pierwszego zespołu PSV Eindhoven dopiero w tym sezonie. Pięknym uderzeniem z 12. minuty pokazał, że talent ma nieprzeciętny. Po chwili puścił w uliczkę Matavza i Słoweniec podwyższył na 3:0. Rosły napastnik czwartego gola zdobył w 27. minucie po wymianie podań w polu karnym z Willemsem. Wynik pierwszej połowy ustalił Wijnaldum.

Podopieczni Dicka Advocaata dołożyli kolejne cztery trafienia w drugiej odsłonie. Strzelanie rozpoczął w 63. minucie Matavz. Być może był to jego ostatni występ w barwach PSV\. Z publicznością na Phillips Stadion pożegnał się hattrickiem i asystą. Z czystym sumieniem może ruszać na podbój Europy.

W 66. minucie po dobrej centrze Depaya głową piłkę w siatce umieścił Wijnaldum. Na kwadrans przed końcem van Ooijen z niesamowitą łatwością posłał ponownie piłkę w okienko bramki zespołu z Czarnogóry. Rezultat ustalił w 83. minucie po akcji dwa na jeden z bramkarzem Wijnaldum, który w ten sposób skompletował hattricka.

PSV Eindhoven - Zeta 9:0 (5:0)
1:0 Jorgensen 5'
2:0 van Ooijen 12'
3:0 Matavz 15'
4:0 Matavz 27'
5:0 Wijnaldum 39'
6:0 Matavz 63'
7:0 Wijnaldum 66'