Karanka: Mogliśmy wygrać wyżej

dodał: MW  |  źródło: RealMadrid  |  30.08.2012 09:29
Aitor Karanka nie zgadza się z opinią osób, które uważają, że po Superpuchar Hiszpanii powinna sięgnąć Barcelona. Asystent Jose Mourinho podkreślił, że gdyby Real wykazał się większą skutecznością, rozstrzygnąłby losy rewanżu w pierwszej połowie spotkania.

Królewscy zwyciężyli przed własną publicznością 2:1 i dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe sięgnęli po wspomniane trofeum.

- Gdybyśmy przed przerwą wykorzystali wszystkie nadarzające się okazje, wynik byłby bardziej sprawiedliwy. Walczyliśmy dziś o nie byle co, bo o ważne trofeum. Przed rozpoczęciem spotkania celowaliśmy w taki rezultat i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się go osiągnąć - podkreślił Karanka.

- Po przerwie nie graliśmy być już tak dobrze, jakbyśmy tego oczekiwali, ale zespół wykazał się naprawdę wielkim charakterem. Od pierwszej do ostatniej minuty graliśmy to, czego nauczyliśmy się przez ostatnie dwa lata - dodał.

Karanka zabrał także głos w sprawie powracającego po dwóch meczach absencji Pepe: - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak jest on ważny dla tego zespołu. Nie chodzi tu jedynie o jego postawę na boisku, ale i o samą obecność w szatni.

Komentarze | 12 komentarzy

kubamistrzu5 | 30.08.2012 09:49

Realowi brakuje napastnika z prawdziwego zdarzenia bo Higuain i Benzema są ok ale na Real to dla nich troche za wysokie progi.

markes | 30.08.2012 09:50

"Walczyliśmy dziś o nie byle co, bo o ważne trofeum" - po zdobyciu to jest juz nie byle jakie trofeum  hehe

BarcelonaRivald | 30.08.2012 09:58

markes,
ano pkt siedzenia zależy od pkt widzenia. W zeszłym roku to kibice RMD  ignorowali ten tytuł i umniejszali znaczenie każdego pucharu oprócz LL i CL.

" Mogliśmy wygrać wyżej" - ale nie wygraliście bo nie wiem np. słabo trenujecie napastników.

Proti#13 | 30.08.2012 10:07

Tak, mogli wygrać wyżej. Mogli też dostać takie pranie, że nie pamiętaliby jak się nazywają. Wynik jednak jest taki, że ponownie Superpuchar staje się niezwykle ważnym trofeum.

BarcelonaRivald | 30.08.2012 10:12

. "Od pierwszej do ostatniej minuty graliśmy to, czego nauczyliśmy się przez ostatnie dwa lata"

to zdanie mnie niszczy

rycerz17 | 30.08.2012 10:18

trofeum mało ważne panie Karanka - ważne że udało się pokonać w dwumeczu Barcelonę pierwszy raz od niepamiętnych czasów dla przeciętnego kibica... to jest ważne, nie trofeum ;-)

Cialko | 30.08.2012 10:48

Mou stwierdził, że trofeum nie jest ważne. Karanka mówi, że jest odwrotnie.

Real Madridista | 30.08.2012 11:37

Ten wczorajszy mecz miał bardzo podobny przebieg do tego z przed tygodnia. Wówczas to Barca miała przygniatającą przewagę, a Real prawie nie istniał, ale był skuteczny.
Wczoraj to Real w pierwszej połowie rozjechał Barcę, ale w końcówce gol Messiego sprawił, że Mou nakazał ostrożność i asekurację w drugiej. Jak wiadomo Barcie nie można zostawiać wiele miejsca i swobody, bo nawet w 10 bedzie próbowała grać swoje i o mały włos nie nasmrodziła na SB.
Generalnie jako dwumecz uważam, że był na styku i summa summarum wyniki to odzwierciedlają.
Pzdr.
P.S.
Faktycznie Mou mówił, że SPH nie ważnym trofeum, ale mówił też, że spróbują go zdobyć.
Karanka gada teraz, że ważne trofeum...;)
Raczej ważny sukces w kontekście pokonania Barcelony. Aż tyle, ale i tylko tyle.

markes | 30.08.2012 13:51

markes | 30.08.2012 13:56

Real Madridista

rozjechal.... ehhh, moze tak wygladalobo mieli sytuacje chlopaki, tylko szkoda ze ci twoi strzelili bramki po wybiciach na byle dalej hehe   barca zawsze z nimi ma strzelac jak real sie broni, a oni luzacko 2-2 i takie tam kombinacje  to jest najciekawsze  ehhh

Alexisanchez123 | 30.08.2012 15:56

haha a to jest śmieszne bo barca może powiedzieć to samo w pierwszym meczu gdzie jak messi strzelił by na 4.1 i po dwumeczu by było nie było by błędu valdesa :) ale to jest nie odwracalne czasu nie da się cofnąć gonzalo może nie strzelił wszystkich okazji ale powiedzcie jaki napastnik by te wszystkie okazję wykorzystał ! Pewnie saganowski :)

Cialko | 01.09.2012 17:45

markes
i co z tego, że po wybiciach? To może niech ustalą tak, żeby nie było bramek po wybiciach, tylko przed bramką piłka musi zostać wymieniona przynajmniej 20x wzdłuż pola karnego. Chyba Real powinien oddać to trofeum, bo strzelił 2 bramki po wybiciach. Żałosne usprawiedliwianie.