Genoa bez falstartu

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  26.08.2012 22:40
Do zwycięskiej Sampdorii dołączył drugi zespół z Genui. Genoa, bo o niej mowa pokonała w bardzo pewnym stylu Cagliari Calcio 2:0. Bramki zdobywali, obie w drugiej połowie, Alexander Merkel i Ciro Immobile.

Po kwadransie gry fatalnie w swoim polu karnym zachował się Davide Astroi, który sfaulował Bosko Jankovicia i sędzia wskazał na rzut karny. Do futbolówki podszedł Cristóbal Jorquera i... nie trafił w bramkę. Wciąż mieliśmy więc remis.

Który na prowadzenie dla gospodarzy mógł nieco później zamienić ten, który wywalczył jedenastkę. Bosko Janković uderzał mocno, lecz niecelnie. Mesto natomiast w bramkę trafił, ale jego główkę wyłapał świetnie golkiper przyjezdnych.

Choć przed przerwą obie drużyny chciały otworzyć wynik to nie udała się ta sztuka nikomu. Próbował Mauricio Pinilla, ale jego uderzenie obronił bramkarz, Ciro Immobile zaś uderzył ładnie, ale futbolówka poszybowała obok słupka.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie mieliśmy otwarcie wyniku. Bramkę na 1:0 zdobył gracze Genoi, Alexander Merkel. Niemiec kazachskiego pochodzenia nie dał żadnych szans bramkarzowi Sardyńczyków i musieli oni odrabiać straty.

Dwoił się i troił król strzelców poprzedniego sezonu Serie B, Ciro Immobile i w końcu otrzymał na co zasługiwał - w końcówce meczu ustalił wynik spotkania na 2:0.

Genoa CFC - Cagliari Calcio 2:0 (0:0)
1:0 Merkel 51'
2:0 Immobile 85'