El. LE: Twente przegrywa w Turcji

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  23.08.2012 21:39
Twente Enschede nie sprostało w pierwszym starciu tureckiemu Bursasporowi. Podopieczni Steve'a McClarena przegrali na wyjeździe 1:3 (1:1).

Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla drużyny gości. Leroy Fer otrzymał piłkę na lewej stronie, dograł do środka pola karnego, a tam Nacer Chadli po wymanewrowaniu obrońcy pokonał Scotta Carsona. Miłe złego początki jak się później okazało. Do siatki tego wieczoru trafiali już tylko Turcy.

Wyrównania kibice doczekali się w 40. minucie. Batalla świetnym wolejem pokonał próbującego interweniować Mihaylowa. Bułgarski bramkarz nie miał w tej sytuacji szans na skuteczną interwencję.

Na początku drugiej odsłony prowadzenie swojej drużynie dał Sestak. Słowak uciekł obrońcom i pokonał bramkarza strzałem w długi słupek. Goście nie stworzyli sobie dogodnej okazji do wyrównania, dodatkowo kontuzji doznał kapitan Brama.

Rezultat ustalił w 82. minucie Batalla. Argentyńczyk po centrze w pole karne Ipeka podwyższył rezultat na 3:1. Przed rewanżem Bursaspor jest w dobrej sytuacji.

Bursaspor - Twente Enschede 3:1 (1:1)
0:1 Chadli 31'
1:1 Batalla 40'
2:1 Sestak 53'
3:1 Batalla 82'