El. LE: Newcastle remisuje z Atromitosem

dodał: maaarcin  |  źródło: anglia.goal.pl  |  23.08.2012 21:10
Tylko remis wywalczyli piłkarze Newcastle United w wyjazdowym spotkaniu czwartej rundzie eliminacyjnej z Atromitosem Ateny. Sroki przegrywały w tym meczu, ale zdołały doprowadzić do wyrównania. W rewanżu drużyna Alana Pardew będzie zdecydowanym faworytem.

Newcastle przystępowało do czwartkowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Angielscy kibice liczyli, że ich drużyna już w pierwszym meczu rozstrzygnie losy awansu do fazy grupowej. Tymczasem Atromitos postawił Srokom trudne warunki.

W 24. minucie drużyna prowadzona przez Dusana Bajevicia wyszła na prowadzenie. Do bramki strzeżonej przez Stephena Harpera trafił Denis Epstein.

Wydawało się, że gospodarze utrzymają prowadzenie do końca pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry Newcastle doprowadziło jednak do wyrównania. Piłkę w bramce greckiego zespołu umieścił Ryan Taylor.

W drugiej połowie kibice obserwowali wyrównane spotkanie. Ostatecznie jednak nie doczekali się kolejnych goli. Tym samym sprawa awansu rozstrzygnięta zostanie w rewanżu na St James' Park.

Atromitos Ateny - Newcastle United 1:1 (1:1)
1:0 Epstein 24'
1:1 Taylor 45'

Atromitos: Itandje - Skondras, Fitanidis, Lazaridis, Giannoulis  - Dimoutsos, Iglesias, Eduardo Brito - Beljić (61' Da Silva), Fugi (61' Karagounis; 86' Giannoulis), Epstein

Newcastle: Harper - Perch, Williamson, Tavernier, Taylor - Bigirimana, Gosling (64' Amalfitano), Anita, Marveaux (71' Gutierrez) - Cisse (77' Campbell), Obertan

sędzia: Alon Yefet (Izrael)