LE: Stuttgart wypracował zaliczkę

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  22.08.2012 20:09
VfB Stuttgart nie bez kłopotów pokonał u siebie w pierwszym meczu fazy play-off eliminacji Ligi Europy Dynamo Moskwa 2:0. Oba gole dla podopiecznych Bruna Labbadii zdobył w drugiej połowie Vedad Ibisević.

Stuttgart wobec bardzo słabej dyspozycji Dynama Moskwa w ostatnich meczach był faworytem spotkania. W pierwszej połowie gole jednak nie padły. Najlepszą okazję na strzelenie bramki miał w 27 minucie Martin Harnik, który po dośrodkowaniu z głębi pola główkował na bramkę Antona Szunina. Golkiper moskwian zdołał zatrzymać to uderzenie.

Gospodarze przez długi czas się męczyli, nie mogąc przedostać się przez defensywę Dynama. Udało się dopiero w 71 minucie. Z 25 metrów mocno na bramkę uderzył Tim Hoogland, Anton Szunin źle interweniował, obijając piłkę przed siebie, z czego skrzętnie skorzystał czyhający na błąd rywala Vedad Ibisević. Bośniak pierwszy dopadł do futbolówki i bez najmniejszych problemów wpakował ją do siatki.

Napastnik Stuttgartu po raz drugi wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, ustalając wynik spotkania. Prawą stroną boiska przedarł się Ibrahima Traore, który pociągnął z piłką pod linię końcową, a następnie zagrał wzdłuż bramki, pomiędzy bramkarzem i obrońcami, a wprost na głowę Ibisevicia, który pomylić się w tej sytuacji nie miał prawa.

Stuttgart do Moskwy uda się więc z dobrą zaliczą. Rewanż, podobnie jak pierwszy mecz, odbędzie się wcześniej aniżeli większość spotkań rej rundy, bo już w następny wtorek.

VfB Stuttgart – Dynamo Moskwa 2:0 (0:0)
1:0 Ibisević 71'
2:0 Ibisević 90'+1

Dynamo – Wilkshire 5', Jusupow 46'

Stuttgart: Ulreich - Hoogland, Tasci, Maza, Boka - Kvist, Gentner – Harnik (62' Torun), Hajnal (77' Cacau), Okazaki (61' Traore) - Ibisević

Dynamo: Szunin - Wilkshire, Fernandez, Schildenfeld, Lomic - Noboa, Jusupow – Nechajlik (85' Granat), Misimovic (39' Siemszow), Dzsudzsak – Kuranyi (75' Paniukow)

sędzia: William Collum (Szkocja)