Bayern w kolejnej rundzie DFB-Pokal

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  20.08.2012 22:21
Bayern Monachium jako ostatni zespół awansował do II rundy Pucharu Niemiec. Zespół Juppa Heynckesa w derbowym pojedynku pokonał w Ratyzbonie Jahn Regensburg 4:0, całkowicie kontrolując spotkanie. Wszystkie gole dla FCB zdobyli zawodnicy pozyskani w letnim okienku transferowym.

Bayern szybko i bezproblemowo przejął inicjatywę w tym spotkaniu, lecz przez długi nie potrafił przebić się przez gęstą obronę gospodarzy. Udało się dopiero w 32 minucie, gdy piłkę w polu karnym otrzymał Franck Ribery, który pociągnął z nią pod linię końcową boiska i zagrał wzdłuż bramki. Niepilnowany Mario Mandżukić musiał tylko dostawić nogę, by wpakować futbolówkę do bramki, co niechybnie uczynił, wyprowadzając monachijczyków na prowadzenie.

Wynik 1:0 utrzymał się do 60 minuty. Wtedy to z rzutu wolnego lewą nogą obok muru, tuż przy słupku i nie do obrony uderzył Xherdan Shaqiri, który zmienił w przerwie Francka Ribery'ego. Wicemistrzowie Niemiec od tego momentu nie atakowali już tak intensywnie, a drugoligowiec z Ratyzbony pokusił się nawet o kilka kontrataków i niedokładnych strzałów.

Bawarczycy przyspieszyli w 80 minucie. Najpierw prawym skrzydłem świetną akcję przeprowadził Thomas Müller, ale zabrakło wykończenia. Chwilę później prostopadle do Mandżukicia zagrał Shaqiri i Chorwat po minięciu bramkarza posłał piłkę do siatki, podwyższając na 3:0, choć kąt był bardzo ostry.

Osiem minut później Shaqiri popisał się drugą w tym meczu asystą. Pozyskany tego lata z FC Basel pomocnik miękko wrzucił piłkę na szósty metr, dośrodkowując spod linii końcowej, a potężnym strzałem bramkarza Jahnu pokonał Claudio Pizarro, kolejny ze zmienników. Piękne uderzenie Peruwiańczyka praktycznie zwieńczyło to spotkanie, pewnie wygrane przez Bayern.

Jahn Regensburg – Bayern Monachium 0:4 (0:1)
0:1 Mandżukić 32'
0:2 Shaqiri 60'
0:3 Mandżukić 80'
0:4 Pizarro 88'